Ponad milion złotych dla Malborka na cyfryzację i cyberbezpieczeństwo w ramach programu "Cyfrowa Gmina"

  • 26.11.2021, 10:19
  • Wawrzyniec Mocny
Ponad milion złotych dla Malborka na cyfryzację i cyberbezpieczeństwo… UM w Malborku

Podziel się:

Oceń:

W piątek 19 listopada w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w ramach programu „Cyfrowa gmina” burmistrz Marek Charzewski odebrał czek na kwotę 1.143.030,00 zł dla Malborka. Dotacja pomoże w zmodernizowaniu systemów gminnych instytucji (m.in. malborskiego muzeum czy Centrum Kultury i Edukacji) w tym szkół.

Głównym celem projektu jest wsparcie Jednostki Samorządu Terytorialnego - Gminy Miejskiej Malbork w zakresie realizacji usług publicznych na drodze teleinformatycznej, poprzez zwiększenie cyfryzacji oraz cyberbezpieczeństwa Urzędu Miasta Malborka oraz jednostek podległych i nadzorowanych.

Posłowie Tadeusz Cymański i Kazimierz Smoliński aktywnie wspierali samorząd miejski Malborka w pozyskaniu tych środków. Przedstawiali niezbędne informacje i zabiegali o środki centralne do tego programu. Posłowie na co dzień aktywnie wspierają samorządy wybrzeża, realizując różne założenia i plany. Tak jest m.in. w przypadku powiatów malborskiego i sztumskiego.

W ramach projektu zostanie zakupiony sprzęt na potrzeby Urzędu Miasta Malborka oraz Malborskiego Centrum Kultury i Edukacji, Miejskiej Biblioteki Publicznej, Ośrodka Sportu i Rekreacji, Żłobka Miejskiego Szarotka, Środowiskowego Domu Samopomocy, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Centrum Usług Wspólnych, Muzeum Miasta Malborka, Przedszkola nr 8, a także sprzęt IT dla szkół (Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa nr 3, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1, Szkoła Podstawowa nr 6, Szkoła Podstawowa nr 8, Szkoła Podstawowa nr 9).

 

Realizacja zadań wynikających z programu przewidziana jest na 18 miesięcy – 1.01.2022 – 30.06.2023.

 

opr. (tomm)/UM w Malborku

Wawrzyniec Mocny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe