Zwracajmy uwagę na osoby potrzebujące pomocy

  • 23.11.2021, 15:13
  • Źródło: KPP Malbork
Zwracajmy uwagę na osoby potrzebujące pomocy Policja

Podziel się:

Oceń:

Okres późnej jesieni nie sprzyja osobom, które wymagają naszej pomocy. Szczególnie w porze nocnej, dochodzi do znacznych spadków temperatury. Malborscy policjanci prowadzą kontrole miejsc przebywania osób bezdomnych narażonych na wychłodzenie. Zmiana aury może stanowić poważne zagrożenie dla życia i zdrowia tych osób. Policja apeluje! Nie bądźmy obojętni, zwracajmy uwagę na osoby bezdomne i znajdujące się pod wpływem alkoholu. Jeden telefon może uratować życie.

Jesienna aura spowodowała spadek temperatury powietrza. Zwłaszcza w nocy jej wartości są bliskie zera. Policjanci z malborskiej komendy, w trakcie codziennych służb prowadzą kontrole miejsc przebywania osób bezdomnych. Funkcjonariusze sprawdzają pustostany, altanki na terenach ogródków działkowych, tereny kolejowe oraz inne miejsca, gdzie mogą przebywać osoby, które nie posiadają tzw. „dachu nad głową”. Mundurowi proponują pomoc tym, którzy jej potrzebują. Oprócz osób bezdomnych, na wychłodzenie narażone są również osoby starsze, samotne, które z różnych przyczyn nie mogą poradzić sobie z codziennymi czynnościami.

Jeśli znamy kogoś starszego, żyjącego samotnie nie wstydźmy się sprawdzić i zapytać, czy potrzebuje naszej pomocy. W sytuacji gdy widzimy człowieka narażonego na wychłodzenie, zadzwońmy pod numer 112.

W powiecie malborskim osoby potrzebujące mogą uzyskać pomoc w następujących schroniskach:

- Stowarzyszenie Św. Faustyny „Fides” w Malborku,

- Stowarzyszenie na rzecz bezdomnych dom modlitwy „Agape” w Nowym Stawie, 

- Schronisko dla mężczyzn w Szawałdzie.

Policja apeluje -  nie bądźmy obojętni na los bezdomnych!

Źródło: KPP Malbork

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe