Muzeum Zamkowe w Malboku zaprasza na Darmowy Listopad w rezydencjach królewskich"

  • 16.11.2021, 10:36
  • Źródło: Muzeum Zamkowe w Malborku
Muzeum Zamkowe w Malboku zaprasza na Darmowy Listopad w rezydencjach królewskich"

Podziel się:

Oceń:

Muzeum Zamkowe w Malborku już po raz drugi bierze udział w projekcie Darmowy Listopad w Rezydencjach Królewskich, w ramach którego Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego zaprasza dzieci, młodzież, dorosłych i seniorów do zwiedzania rezydencji królewskich w ramach akcji „Darmowy listopad w rezydencjach królewskich”.

Rezydencje przygotowały darmowe bilety na wystawy stałe i czasowe oraz specjalne wydarzenia - spotkania, wykłady, konferencje, warsztaty i oprowadzania. Dzieci i młodzież, grupy szkolne zapraszamy do skorzystania z darmowych lekcji muzealnych oraz prezentacji online. W tym roku w akcji „Darmowy listopad w rezydencjach królewskich” po raz pierwszy bierze udział aż osiem rezydencji królewskich:

• Zamek w Malborku

• Zamek Królewski w Warszawie

• Zamek Królewski na Wawelu

• Łazienki Królewskie w Warszawie

• Pałac Króla Jana III w Wilanowie

• Zamek Królewski w Sandomierzu

• Zamek Żupny w Wieliczce

• Zamek Królewski w Poznaniu

W listopadzie Muzeum Zamkowe w Malborku zaprasza na:

  • Zwiedzanie Muzeum Zamkowego  w Malborku , w tym wystawy czasowej „Regnum defendo ense et alis tego stricto. Malbork w Prusach Królewskich” poświęconej dziejom zamku i Malborka w okresie panowania królów polskich od XV do XVIII w. na podstawie bezpłatnych biletów, które należy pobrać w kasie biletowej lub online , obowiązuje tylko opłata za przewodnika lub audioprzewodnik w wysokości 10 zł. W poniedziałki trasa niedostępna.
  • Zwiedzanie Muzeum Zamkowego w Malborku  trasą zieloną  na podstawie bezpłatnych biletów , które należy pobrać w kasie biletowej lub online, obowiązuje tylko opłata 10 zł za przewodnika lub audioprzewodnik.
  • Oprowadzania kuratorskie po wystawie czasowej „Regnum defendo ense…” w I, III i IV sobotę listopada o godz. 12 - należy pobrać bezpłatną wejściówkę w kasie biletowej, na każde oprowadzanie dostępnych jest 20 wejściówek.  Punkt zbiórki  przy Bramie Głównej  Muzeum.

- 06.11.2021 r. (sobota) godz. 12:00 - oprowadzanie kuratorskie dotyczące ikonografii i topografii Malborka prowadzone przez Bartłomieja Butryna
- 20.11.2021 r. (sobota) godz. 12:00 - oprowadzanie kuratorskie dotyczące nowożytnego złotnictwa oraz zegarów prowadzone przez Bartłomieja Butryna
- 27.11.2021 r. (sobota) godz. 12:00 - oprowadzanie kuratorskie po wystawie prowadzone przez dr. Rafała Panfila.

  • Bezpłatne  lekcje muzealne towarzyszące wystawie „Regnum defendo ense et alis tego stricto. Malbork w Prusach Królewskich”.

Tematy lekcji:  „Malbork, jako rezydencja królewska", „Malbork jako twierdza i arsenał królewski”, „Pisma, kroniki, pamiętniki – piśmiennictwo i drukarstwo”,

„Malborskie  mennice w okresie nowożytnym”, „Jezuici w Malborku”. Obowiązuje rezerwacja terminów w Dziale Edukacji MZM tel. 055 647 09 82, 647 09 84, 647 09 83.

  • Zajęcia edukacyjne dla rodzin w dniu 20 listopada o godz. 12. Temat zajęć  „Jezuici w Malborku” –prowadzący Tomasz Bogdanowicz- należy pobrać bezpłatną wejściówkę w kasie biletowej. Punkt zbiórki  przy Bramie Głównej  Muzeum.

Ponadto na stronie internetowej Muzeum dostępny jest film online „Rozmowy historyczne” dotyczący roli Malborka jako rezydencji królewskiej oraz wojskowości nowożytnej.

Źródło: Muzeum Zamkowe w Malborku

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe