Likwidacja skutków porywistych wiatrów. UWAGA! Wichura przechodzi przez Powiśle!

  • 22.10.2021, 15:51
  • Wawrzyniec Mocny
Likwidacja skutków porywistych wiatrów. UWAGA! Wichura przechodzi przez… KP PSP Sztum

Podziel się:

Oceń:

W nocy z 21 na 22 października br. strażacy z terenu powiatu sztumskiego zmagali się ze skutkami silnych wiatrów.

Od wczoraj sztumscy strażacy usuwają skutki porywistych wiatrów, jakie przechodzą przez teren powiatu sztumskiego. Do godziny 10:00 odnotowano 28 zdarzeń spowodowanych silnymi wiatrami, w których likwidację zaangażowani byli strażacy Państwowej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej. Strażacy dysponowani byli przede wszystkim do powalonych drzew oraz konarów, zabezpieczania zerwanych napowietrznych linii energetycznych, a także uszkodzonego dachu i zalanej piwnicy. Na szczęście oprócz strat materialnych nikt podczas zdarzeń nie został poszkodowany.

 

Apelujemy do mieszkańców powiatu sztumskiego o rozwagę podczas zgłaszania zdarzeń nie mających związku z bezpośrednim zagrożeniem życia, lub znacznym utrudnieniem prawidłowego funkcjonowania mieszkańców powiatu (zablokowane drogi). Wezwanie służb ratowniczych do prac porządkowych może opóźnić pomoc niezbędną w innym miejscu.

 

Równocześnie przypominamy o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa w trakcie anomalii pogodowych, których zbiór zawarto poniżej: https://www.gov.pl/web/kgpsp/burze-i-silny-wiatr

 

Tekst i fot. KP PSP Sztum

Wawrzyniec Mocny

Zdjęcia (4)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe