Nowy baner z radnymi Sztumu. Informacja jak głosowali w sprawie inicjatywy budowy bloków mieszkalnych

  • 30.09.2021, 20:51
  • redakcja
Nowy baner z radnymi Sztumu. Informacja jak głosowali w sprawie inicjatywy… portalpomorza.pl

Podziel się:

Oceń:

Sztumski przedsiębiorca, właściciel fabryki wodomierzy Fila w gminie Sztum na profilu poświęconym nowej, sztumskiej inwestycji mieszkaniowej blokowanej przez burmistrza Sztumu Leszka Tabora i część radnych, zamieścił list. Został on skierowany do władz i radnych gminy Sztum, lokalnego nadzoru budowlanego i władz Starostwa Powiatowego w Sztumie. Pismo to publikujemy pod tekstem. Tymczasem w Sztumie pojawił się nowy baner.

Opublikowanie listu na profilu: „Budowa Osiedla Bloków Wielorodzinnych ul. Spokojna w Sztumie” na Facebook'u, poprzedzono postem, zamieszczonym 22 września br.:

 

„Witam serdecznie, poniżej zamieszczam treść listu jaki wystosowałem do Pana Leszka Tabora..., zawartość pozostawiam Państwa ocenie. Dodam tylko, że już niedługo w newralgicznym punkcie miasta stanie baner, o którym już wcześniej informowaliśmy.”

List upubliczniamy za profilem, który wyżej przytoczyliśmy.

 

Dziś (30 września) w czwartek można było ów nowy baner zauważyć. Został zawieszony wczoraj (29 września). Jak wygląda można przekonać się na naszych zdjęciach.

Baner podsumowuje dotychczasowe działania sztumskiej Rady Miejskiej odnośnie prywatnej inwestycji - inicjatywy budowlanej Antoniego Fili, który za własne pieniądze, na prywatnej ziemi i podejmując własne ryzyko, dąży do powiększenia osiedla mieszkaniowego na ul. Spokojnej. Zgodnie z projektem planuje się wybudowanie 234 mieszkań na wynajem o standardzie, który obecnie w Sztumie nie występuje. Bloki mają mieć całą infrastrukturę m.in. przedszkola, podziemne, wielopoziomowe parkingi oraz windy.

Na banerze można zapoznać się z wizerunkiem i nazwiskami radnych, którzy głosowali za nową inwestycją mieszkaniową i tych którzy głosowali przeciw niej. Wybory coraz bliżej, warto zatem zapoznać się z tymi informacjami, bo w mediach i na stronach sztumskich samorządów próżno takich informacji szukać.

 

Pod linkiem poniżej przypominamy naszą relację z ostatniego protestu zwolenników poszerzenia osiedla mieszkaniowe w Sztumie przy ul. Spokojnej.

 

https://www.portalpomorza.pl/wiadomosci/55388,protest-przed-sztumskim-ratuszem-grupa-mieszkancow-zaprotestowala-przeciwko-polityce-mieszkaniowej-gminy

 

(tomm)

_redakcja

Zdjęcia (7)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe