Policjanci ujęli włamywacza, który ukradł m.in. broń myśliwską

  • 27.09.2021, 19:55
  • Źródło: KPP Malbork
Policjanci ujęli włamywacza, który ukradł m.in. broń myśliwską Policja

Podziel się:

Oceń:

Policjanci z Malborka zatrzymali 39-letniego włamywacza i odzyskali skradzione mienie. Mężczyzna włamał się do jednego z domów na terenie miasta, skąd dokonał kradzieży pieniędzy, elektronarzędzi oraz 2 jednostek broni myśliwskiej wraz z amunicją i wiatrówki. Pokrzywdzeni wycenili straty na ponad 8 tys. złotych. 39-latek usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem, nielegalnego posiadania i handlu bronią palną. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Mężczyzna dopuścił się tych przestępstw w warunkach recydywy i teraz grozi mu nawet do 15 lat więzienia. Do sprawy zostało zatrzymanych również 2 innych mężczyzn, którzy usłyszeli zarzuty paserstwa i nielegalnego posiadania broni, za co grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

W ubiegły czwartek malborscy policjanci zostali powiadomieni, że w nocy doszło do włamania do piwnicy jednego z budynków na terenie miasta, skąd sprawca ukradł pieniądze, elektronarzędzia oraz 2 jednostki broni myśliwskiej wraz z amunicją i broń pneumatyczną tzw. „wiatrówkę”. Pokrzywdzeni wycenili straty na ponad 8 tys. złotych. Sprawą natychmiast zajęli się kryminalni. Dzięki szeroko zakrojonej pracy operacyjnej funkcjonariusze wytypowali i zatrzymali sprawcę, którym okazał się 39-letni mieszkaniec Malborka. Policjanci ustalili, że włamywacz „penetrując” piwnicę w poszukiwaniu łupów, znalazł klucze do szafy pancernej, w której znajdowała się broń wraz z amunicją i dokonał jej zaboru. Następnie część skradzionego mienia ukrył u swojego znajomego, a jedną z broni wraz z amunicją sprzedał innemu znajomemu.  W toku dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, gdzie się znajduje i odzyskali skradzione mienie. Jednocześnie do tej sprawy kryminalni zatrzymali 2 mężczyzn w wieku 43 i 46 lat, u których w trakcie przeszukania ich miejsc zamieszkania mundurowi znaleźli ukryte łupy. 39-latek usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem oraz nielegalnego posiadania i handlu bronią palną. Śledczy ustalili, że mężczyzna dopuścił się tych przestępstw w warunkach recydywy. Na podstawie zebranego materiału dowodowego sąd zastosował wobec niego areszt śledczy na 3 miesiące. Teraz grozi mu nawet do 15 lat więzienia. Pozostali 2 mężczyźni usłyszeli zarzuty paserstwa i nielegalnego posiadania broni, za co grozi im kara pozbawienia wolności do lat 8.

Źródło: KPP Malbork

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe