Malborscy terytorialsi w czołówce konkursu Paramedyk 2021

  • 27.09.2021, 11:04
  • Źródło: 7PBOT / Maciej Szalbierz
Malborscy terytorialsi w czołówce konkursu Paramedyk 2021 Policja

Podziel się:

Oceń:

Zakończyła się 14 edycja konkursu Paramedyk 2021. Na Pomorzu zespoły antyterrorystyczne podległe MSWiA, MON i MS rywalizowały w jedynych w Polsce zawodach i warsztatach medycyny taktycznej. Funkcjonariusze i żołnierze brali udział w konkurencjach medycznych, taktycznych i sprawnościowych. Była to więc doskonała okazja do przećwiczenia umiejętności udzielania wykwalifikowanej pomocy medycznej w warunkach bojowych. W rywalizacji udział brali jednostki specjalne podległe Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwu Sprawiedliwości i Ministerstwu Obrony Narodowej.

W tegorocznej edycji Paramedyka w szranki z innymi jednostkami stanęli również żołnierze 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej, służący w malborskim 71 batalionie lekkiej piechoty. Pomorscy terytorialsi zajęli wysokie 4 miejsce spośród 10 jednostek biorących udział w rywalizacji.

Pierwsze trzy miejsca zajęli natomiast przedstawiciele Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Rzeszowie, Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Olsztynie oraz Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Organizatorami i pomysłodawcami imprezy byli policjanci z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Gdańsku.

Imprezę zorganizowano przede wszystkim po to, aby zwrócić uwagę na problematykę niesienia pomocy medycznej w warunkach działań bojowych. Celem jest przygotowanie policjantów, żołnierzy, ratowników taktycznych, dowódców i personelu medycznego do dobrej organizacji działań w ramach polskiego TCCC, a poprzez to zmniejszenie ryzyka i śmiertelności na polu

Źródło: 7PBOT / Maciej Szalbierz

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe