POŻAR W HALI PRODUKCYJNO

  • 25.09.2021, 09:25 (aktualizacja 25.09.2021, 09:29)
  • Źródło: PSP
POŻAR W HALI PRODUKCYJNO

Podziel się:

Oceń:

W dniu 21.09.2021 r. o godz. 16:09 dyżurny operacyjny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Malborku przyjął zgłoszenie o pożarze agregatu prądotwórczego w hali magazynowej.

Po dojeździe do miejsca zdarzenia kierujący działaniami ratowniczymi stwierdził pożar pomieszczenia technicznego przyległego do hali produkcyjno-magazynowej. Pożarem objęty był agregat prądotwórczy o mocy 1,4 MW. Pracownicy opuścili halę zakładu przed przybyciem JOP.

Opis działań: Zabezpieczenie miejsca zdarzenia. Rozwinięcie bojowe i podanie rozproszonych prądów wody na ścianę hali magazynowej w bezpośrednim sąsiedztwie pożaru. Odłączenie dopływu energii przez pracowników zakładu energetycznego. Podanie jednego prądu wody z zewnątrz  do pomieszczenia, w którym znajduje się agregat. Wprowadzenie drugiej roty do hali magazynowej  i podanie kolejnego prądu wody na źródło pożaru od wewnątrz hali. Powiadomienie i przyjazd  do miejsca zdarzenia ZRM do jednego z poszkodowanych pracowników, który przebywał w strefie zadymienia przed przyjazdem JOP. Zbudowanie linii zasilającej z zewnętrznej sieci hydrantowej. Zakręcenie zaworu zbiornika DPPL znajdującego się na zewnątrz pomieszczenia, z którego po przepaleniu węży doprowadzających paliwo do agregatu wycieka paliwo. Siłowe otwarcie drzwi do pomieszczenia i podanie prądu wody przez otwór drzwiowy. Otwarcie klap dymowych i oddymiane hali. Kontrola konstrukcji hali przy użyciu kamery termowizyjnej. Użycie urządzenia wielogazowego w celu sprawdzenia obecności tlenku węgla-brak zagrożenia. Dojazd do miejsca zdarzenia inspektora Nadzoru Budowlanego. Zakończenie działań i powrót do jednostek. 

Czas akcji: 2h  27min.

Liczba zastępów (ratowników): 3 zastępy z JRG Malbork (8 ), 2 zastępy OSP Stogi  (8 ), 2 zastępy OSP Miłoradz (9),  zastęp z OSP Lasowice Wielkie (7)

Policja , PRM, Zakład Energetyczny

 

OpracowanieKP PSP Malbork,  Zdjęcia: OSP Miłoradz

Źródło: PSP

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe