Malborscy policjanci oddali 15 litrów krwi!

  • 17.09.2021, 11:38
  • Źródło: KPP Malbork
Malborscy policjanci oddali 15 litrów krwi! Policja

Podziel się:

Oceń:

Kolejna zbiórka krwi zorganizowana przez malborskich policjantów zakończyła się sukcesem. Do ambulansu Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa na parkingu Komendy Powiatowej Policji w Malborku zgłosiło się ponad 30 osób, mundurowych i mieszkańców powiatu, którzy podzielili się tym bezcennym darem. Zebrano prawie 15 litrów krwi. Większość uczestników przekazała ten lek ratujący życie rannemu policjantowi z Opoczna, który uległ wypadkowi podczas pełnienia służby. Wszystkim darczyńcom należą się ogromne podziękowania!

W środę, 15 września o godzinie 9.00 na parkingu Komendy Powiatowej Policji w Malborku zaparkował ambulans y Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Akcja zbiórki krwi została zorganizowana z inicjatywy działającego przy malborskiej komendzie Klubu HDK, do którego należą mundurowi oraz Rejonowego Oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża w Malborku. W przedsięwzięciu, oprócz policjantów, wzięli udział również funkcjonariusze innych służb oraz mieszkańcy malborskiego powiatu, zaproszeni do udziału za pośrednictwem lokalnych mediów. Akcja miała na celu również pomoc funkcjonariuszowi ruchu drogowego z Opoczna, który w ubiegły weekend uległ wypadkowi podczas pełnionej służby. Podczas zbiórki mundurowi informowali o tym fakcie przybyłych uczestników i prosili o przekazanie tego bezcennego daru rannemu policjantowi. Zebrano prawie 15 litrów krwi, z czego większość trafi do szpitala w Opocznie, żeby pomóc naszemu koledze w potrzebie.

Wszystkim darczyńcom należą się ogromne podziękowania!

Źródło: KPP Malbork

Zdjęcia (11)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe