Spotkanie nt. wariantów obwodnicy Sztumu w ciągu DK55

  • 03.09.2021, 14:41
  • Wawrzyniec Mocny
Spotkanie nt. wariantów obwodnicy Sztumu w ciągu DK55 UMiG Sztum

Podziel się:

Oceń:

7 września br. odbędzie się spotkanie informacyjne na temat przygotowanych wariantów przebiegu obwodnicy Sztumu w ciągu drogi krajowej nr 55. Na miejscu będzie można zapoznać się z projektem i zadać pytania projektantom oraz przedstawicielom GDDKiA. Inwestycja jest przygotowywana w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic.

Spotkanie informacyjne Spotkanie odbędzie się 7 września (wtorek) w Sztumskim

Centrum Kultury przy ul. Mikołaja Reja 13. Przedstawione zostaną na nim trzy warianty przebiegu obwodnicy Sztumu w ciągu drogi krajowej nr 55.

 

Na spotkaniu będą obecni projektanci i przedstawiciele GDDKiA, którzy przedstawią stan zaawansowania prac , propozycje przebiegów obwodnicy oraz udzielą szczegółowych wyjaśnień w wątpliwych kwestiach. W trakcie spotkania będzie można także

wyrazić własną opinię na temat zaprezentowanych rozwiązań. Taka możliwość będzie także po wydarzeniu (pisemnie) w ciągu 14 dni od daty spotkania.

 

Celem budowy obwodnicy Sztumu w ciągu drogi krajowej nr 55 jest poprawa bezpieczeństwa, odciążenie i zwiększenie płynności ruchu oraz zmniejszenie czasu przejazdu DK55, a także poprawa jakości życia mieszkańców. Obecnie układ drogowy w mieście opiera się na drodze krajowej i ruch tranzytowy nakłada się na duży ruch lokalny powodując zatory drogowe.

 

Obwodnica będzie miała parametry drogi głównej ruchu przyspieszonego (GP) o przekroju

po jednym pasie w każdym kierunku bądź naprzemiennie dwa w jedną i jeden w drugą, tzw. 2+1 (w zależności od wyników analiz). Orientacyjna długość obwodnicy to ok. 6 km (w zależności od wariantu). Inwestycja obejmie również trzy skrzyżowania oraz infrastrukturę towarzyszącą.

 

 

Więcej informacji na stronie projektu:

www.obwodnicasztumu.pl/

 

opr. (red.)/GDDKiA Gdańsk

Wawrzyniec Mocny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe