KRYMINALNI Z FUNKCJONARIUSZAMI POMORSKIEJ KAS ZABEZPIECZYLI 65 KILOGRAMÓW NIELEGALNEGO TYTONIU.

  • 30.08.2021, 11:57 (aktualizacja 30.08.2021, 11:58)
  • Źródło: KPP
KRYMINALNI Z FUNKCJONARIUSZAMI POMORSKIEJ KAS ZABEZPIECZYLI 65 KILOGRAMÓW…

Podziel się:

Oceń:

Efektem wspólnych działań malborskich kryminalnych i funkcjonariuszy pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej było zatrzymanie 42-letniego mężczyzny, który w swoim garażu przechowywał ponad 65 kilogramów krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy. Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego wyniosły prawie 73 tys. złotych. Podejrzany usłyszał już zarzuty. Za to przestępstwo, zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

olicjanci Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Powiatowej Policji w Malborku wraz z funkcjonariuszami pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej  zabezpieczyli ponad 65 kilogramów krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy. W wyniku pracy operacyjnej funkcjonariusze ustalili, że w jednym z garaży na terenie miasta może być przechowywany nielegalny tytoń i w środę wspólnie skontrolowali to miejsce. Wcześniejsze ustalenia potwierdziły się. Podczas  przeprowadzonej akcji mundurowi znaleźli kilka worków jutowych,  w których znajdowały się mniejsze worki foliowe z zawartością  krajanki tytoniowej. Znaleziony podczas przeszukania susz został przez  zabezpieczony i będzie  przekazany funkcjonariuszom KAS, jako dowody w prowadzonym postępowaniu. W związku ze sprawą został zatrzymany 42-letni mieszkaniec Malborka. Śledczy już przesłuchali mężczyznę i przedstawili mu zarzuty. Wstępnie straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego oszacowano na prawie 73 tys. złotych. Podejrzanemu, zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

Źródło: KPP

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe