Nowa niebezpieczna substancja psychotropowa MDMB-4cd-PINACA na polskim rynku

  • 12.08.2021, 12:05
  • Wawrzyniec Mocny
Nowa niebezpieczna substancja psychotropowa MDMB-4cd-PINACA na polskim… pixabay

Podziel się:

Oceń:

W Polsce pojawił się narkotyk nowej generacji o nazwie MDMB-4cd-PINACA, którego jednokrotne zażycie może doprowadzić do nieodwracalnych skutków zdrowotnych, a nawet śmierci. Pomorska Policja ostrzega: ZAŻYWANIE NARKOTYKÓW, W TYM TZW. „DOPALACZY” STWARZA ZAGROŻENIE DLA ZDROWIA I ŻYCIA LUDZKIEGO. Zachowaj rozwagę i czujność.

Narkotyk ten może występować w postaci: mieszanek do palenia, proszków, kartoników nasączonych substancją oraz liquidow do e-papierosa. Jest to substancja niebezpieczna dla zdrowia i życia ludzkiego. Zażycie nawet małej dawki może wywołać zaburzenia równowagi, paranoję, halucynacje oraz zaburzenia rytmu serca. Substancja może również doprowadzić do utraty przytomności, zachowań psychotycznych, a także śmierci.

 

Pomorska Policja ostrzega: ZAŻYWANIE NARKOTYKÓW, W TYM TZW. „DOPALACZY” STWARZA ZAGROŻENIE DLA ZDROWIA I ŻYCIA LUDZKIEGO. Zachowaj rozwagę i czujność.

 

Pamiętaj!

 

  • Na imprezę zawsze wybieraj się w towarzystwie zaufanych znajomych. Unikaj znajomych „z przypadku”;

  • Staraj się kupować napoje w fabrycznie zamkniętych opakowaniach i otwierać je własnoręcznie. Jeżeli nie jest to możliwe, obserwuj jak napój jest przyrządzany.

  • Nigdy nie pij/zażywaj substancji, które oferują nieznajome osoby;

  • Nie zostawiaj napoju bez nadzoru, nawet, gdy odchodzisz tylko na chwilę;

  • Kiedy poczujesz mdłości, senność, zachwianie równowagi, problemy z wymową, natychmiast poproś o pomoc zaufaną osobę i skontaktuj się z lekarzem oraz powiadom Policję.

 

 

Pomocny telefon i link do strony internetowej:

www.narkomania.gov.pl,

800 199 990 - Ogólnopolski Telefon Zaufania Narkotyki – Narkomania.

 

Zgodnie z ustawą z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii za wprowadzanie do obrotu, przetwarzanie, posiadanie, przywóz i wywóz nowych substancji psychoaktywnych grozi kara grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności.

 

KWP Gdańsk

 

 

Wawrzyniec Mocny

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe