Policjanci malborscy nie ustają w działaniach na rzecz walki z covid-19

  • 05.08.2021, 10:25
  • Źródło: KPP Malbork / podkom. Katarzyna Marczyk
Policjanci malborscy nie ustają w działaniach na rzecz walki z covid-19 Policja

Podziel się:

Oceń:

Malborscy policjanci kontynuują działania na rzecz walki z COVID-19. Pomimo, iż mamy środek wakacji pamiętajmy, że epidemia się nie skończyła i koronawirus coraz mocniej atakuje. W trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich mundurowi nadal kontrolują wszystkie te miejsca, w których istnieje obowiązek zasłaniania ust i nosa oraz zwracają uwagę na to, czy przestrzegane są pozostałe ograniczenia. Szczególnym nadzorem objęte są sklepy, galerie, środki komunikacji publicznej oraz budynki użyteczności publicznej. Policjanci dbają również o zapewnienia bezpieczeństwa w rejonie organizowanych punktów szczepień.
Policjanci z malborskiej komendy prowadzą intensywne działania, aby zmniejszyć rozprzestrzenianie się koronawirusa. Pandemia trwa i jej zwalczenie wymaga od wszystkich odpowiedzialności. Musimy pamiętać, że zgodnie z obowiązującymi przepisami w sytuacji gdy nie udaje się zachować wymaganego dystansu 1,5 m odległości od drugiej osoby, gdzie dochodzi do gromadzenia się osób: na bulwarach, promenadach, targowiskach, jak również na terenie nieruchomości wspólnych np. wklatkach schodowych, windach, garażach podziemnych, nadal należy nosić maseczki na zewnątrz. Zakrywać usta i nos niezmiennie trzeba w pomieszczeniach zamkniętych, takich jak galerie handlowe, sklepy, punkty usługowe oraz w budynkach użyteczności publicznej. Policja apeluje o przestrzeganie tych zasad. Funkcjonariusze, codziennie sprawdzają czy mieszkańcy przestrzegają obowiązujących obostrzeń. Pod szczególnym nadzorem policjantów są galerie handlowe, sklepy i wszystkie te miejsca, w których gromadzą się mieszkańcy. Funkcjonariusze dbają również o zapewnienie bezpieczeństwa i porządku w rejonach organizowanych punktów szczepień przeciwko COVID-19 w powiecie malborskim. Konieczność tych działań podyktowana jest wciąż panującą sytuacją pandemiczną.
 
Źródło: KPP Malbork / podkom. Katarzyna Marczyk

Zdjęcia (2)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe