W Gminie Miłoradz powstanie nowa hala sportowa. Środki pozyskano z rządowego programu "Sportowa Polska 2021"

  • 28.07.2021, 10:44
  • Źródło: Gmina Miłoradz
W Gminie Miłoradz powstanie nowa hala sportowa. Środki pozyskano z rządowego… facebook_Gmina Miłoradz

Podziel się:

Oceń:

Urząd Gminy Miłoradz pozyskał ponad 2,8 miliona złotych dofinansowania na budowę hali sportowej. Nowoczesny obiekt powstanie przy Zespole Szkół i Przedszkola w Miłoradzu, a pierwsze prace budowlane powinny się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Samorząd pozyskał dotację w ramach programu „Sportowa Polska”, realizowanego przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Szacuje się, że kwota 2 844 908 zł stanowić będzie 70 procent kosztów zadania. Przewidywana wartość całej inwestycji to około 4 milionów złotych.

- Budowę hali sportowej zapowiadałem na początku bieżącego roku i z niecierpliwością czekałem na opublikowanie przez ministerstwo oficjalnej listy samorządów, które otrzymają dotację na rozwój lokalnej infrastruktury. Cieszę się niezmiernie, że wśród 156 projektów z całej Polski i 8 projektów z Pomorza znalazł się także nasz wniosek - mówi Arkadiusz Skorek, wójt gminy Miłoradz. - Przypomnę, że to nie jedyne środki zewnętrzne, jakie zostaną przeznaczone na budowę hali. Zabezpieczyliśmy w budżecie także pół miliona złotych, które otrzymaliśmy z Funduszu Inwestycji Lokalnych. Te dwie dotacje bardzo przybliżyły nas do wyczekiwanej przez wielu mieszkańców inwestycji.

Przygotowania do budowy hali sportowej rozpoczęły się od wykonania dokumentacji projektowej. Nowy obiekt będzie miał ponad 842 metry kwadratowe powierzchni użytkowej, ponad 22 metry szerokości i niespełna 38 metrów długości. Hala powstanie w sąsiedztwie ZSiP oraz gminnego stadionu piłkarskiego i będzie połączona z budynkiem szkolnym za pomocą istniejącego już łącznika.

  • Budowa hali sportowej była jednym z głównych celów, do którego dążyłem po objęciu stanowiska dyrektora. To bardzo kosztowna inwestycja, więc musieliśmy uzbroić się w cierpliwość. Cieszę się bardzo, że dzięki wspólnym staraniom z wójtem Arkadiuszem Skorkiem w niedalekiej przyszłości nasze dzieci, jak i lokalna społeczność, będą mogły korzystać z nowoczesnej hali – mówi Wojciech Barnat, dyrektor ZSiP w Miłoradzu.

Kolejnym krokiem Urzędu Gminy Miłoradz będzie rozpoczęcie procedury przetargowej, mającej na celu wyłonienie wykonawcy inwestycji. Postępowanie wykaże również, jaki będzie ostateczny koszt powstania hali.

- Naszym celem jest rozpoczęcie budowy pod koniec bieżącego roku. Inwestycja powinna się zakończyć w połowie 2023 roku, by z początkiem tamtejszego roku szkolnego hala mogła służyć uczniom naszej szkoły - mówi Arkadiusz Skorek. - To będzie obiekt wielofunkcyjny i wykorzystywany w różny sposób. Przede wszystkim myślimy o uczniach i poprawie ich komfortu rozwoju fizycznego, ale z hali będą korzystali także zwykli mieszkańcy, chcący uprawiać różne dyscypliny, zawodnicy klubów piłkarskich z terenu naszej gminy. Hala pozwoli nam też organizować różnego rodzaju wydarzenia edukacyjne i kulturalne. Jestem przekonany, że to jedna z ważniejszych i bardzo potrzebnych inwestycji dla naszej gminy.

Źródło: Gmina Miłoradz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe