Wypadek 2 samochodów ciężarowych

  • 26.07.2021, 10:31 (aktualizacja 26.07.2021, 10:36)
  • Źródło: KP PSP Malbork
Wypadek 2 samochodów ciężarowych

Podziel się:

Oceń:

21 lipca 2021 r. o godz. 04:10 dyżurny operacyjny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Malborku, przyjął zgłoszenie o wypadku 2 samochodów ciężarowych na DK22 przy miejscowości Gnojewo.

Zadysponowano 2 zastępy straży pożarnej z JRG Malbork.

Po dojeździe zastępów GBA i GLBARt z JRG Malbork do miejsca zdarzenia zastano na DK 22 dwa samochody ciężarowe po najechaniu na tył pojazdu. Droga nieprzejezdna w obu kierunkach. Pojazdy znajdowały się po obu stronach jezdni. Kierowcy poza pojazdami. Ciągnik siodłowy Scania z naczepą chłodniczą przewoził asortyment spożywczy, natomiast ciągnik siodłowy DAF z naczepą do przewozu drobiu transportował indyki (ok 720 szt.)  Poszkodowany kierowca pojazdu maki DAF  - przytomny z rozcięciem głowy. Patrol policji na miejscu zdarzenia.

Działania polegały na - Zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Udzieleniu KPP poszkodowanemu (wsparcie psychiczne, badanie urazowe, Codofix). Odłączeniu akumulatorów w pojazdach. Dojazd zastępu GBA z OSP Miłoradz. Dojazd ZRM i przekazanie poszkodowanego. Dojazd GBA z OSP Kończewice. Wyznaczenie objazdu przez Policję i kierowanie ruchem przez zastęp OSP Kończewice. Oddysponowanie GLBARt do jednostki. Dojazd technika Policji na miejsce zdarzenia. Zadysponowanie SLRR z dodatkowym sorbentem na miejsce zdarzenia. Przeładunek artykułów spożywczych do przybyłego na miejsce zdarzenia samochodu ciężarowego (pomoc w przeładunku). Dojazd powiatowego lekarza weterynarii. Przeładunek indyków na podstawioną przez właściciela ciężarówkę z użyciem ładowarki teleskopowej. Dodysponowanie dodatkowych zastępów w celu pomocy przy przeładunku. Podmiana obsady zastępów JRG Malbork. Dojazd lawet.

W działaniach udział brało: 6 zastępów z JRG Malbork (17 ratowników), 1 zastęp OSP Miłoradz, 1 OSP Kończewice, 1 OSP Lisewo, 1 OSP Lichnowy, 1 OSP Lasowice

 

Źródło: KP PSP Malbork

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe