Policjanci obchodzili swoje Święto

  • 26.07.2021, 08:18
  • Źródło: KPP Malbork
Policjanci obchodzili swoje Święto Policja

Podziel się:

Oceń:

W piątek 23 lipca 2021 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Malborku odbyły się powiatowe obchody Święta Policji. Tego dnia w malborskim garnizonie 31 policjantów otrzymało awanse na wyższe stopnie policyjne, wręczono również odznaczenia i wyróżnienia. Ceremonii przewodniczył Komendant Powiatowy Policji w Malborku młodszy inspektor Dariusz Zeler, który z okazji obchodzonego święta wszystkim funkcjonariuszom oraz pracownikom cywilnym złożył podziękowania za codzienne zaangażowanie w zapewnienie bezpieczeństwa społeczeństwu.

W piątek 23 lipca 2021 w Komendzie Powiatowej Policji w Malborku odbyły się powiatowe obchody Święta Policji. Z uwagi na obostrzenia związane z panującą pandemią koronawirusa i obowiązującymi restrykcjami, tegoroczne uroczystość odbyła się w ograniczonym gronie. W uroczystości brali również zaproszeni goście: przedstawiciele władz samorządowych i zaprzyjaźnionych instytucji. Obchody rozpoczęły się o godzinie 10.30 Mszą Świętą w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Malborku. Jak co roku nabożeństwo w intencji policjantów i pracowników Policji odprawił kapelan malborskiej komendy ks. Arkadiusz Śnigier. O godzinie 12.00 w auli malborskiej komendy uroczysta akademia rozpoczęła się przekazaniem przez lektora zgromadzonym uczestnikom informacji o awansach Komendanta Powiatowego Policji podinspektora Dariusza Zelera na stopień młodszego inspektora Policji oraz I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji nadkomisarza Krzysztofa Borkowskiego na stopień podinspektora Policji. Podczas uroczystości wręczono akty mianowania na wyższe stopnie policyjne, medale i wyróżnienia. Ceremonii przewodniczył  Komendant Powiatowy Policji w Malborku mł.insp. Dariusz Zeler. Dowódcą uroczystości był Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Malborku kom. Tomasz Żuchowski. Z rąk Komendanta Powiatowego Policji w Malborku awanse na wyższe stopnie służbowe odebrało 31 funkcjonariuszy. Funkcjonariusze i pracownicy cywilni otrzymali również medale i wyróżnienia ze związków zawodowych. Dodatkowo Wójt Gminy Stare Pole Pan Marek Szczypior wręczył również wyróżnienie policjantowi, którzy dbał o bezpieczeństwo mieszkańców Gminy Stare Pole.

Na zakończenie uroczystości Komendant Powiatowy Policji w Malborku podziękował policjantom za ich zaangażowanie w wykonywaniu obowiązków w codziennej służbie i pracownikom Policji za sumienną i rzetelną pracę, szczególnie w ostatnim okresie, w którym na policjantach spoczywały dodatkowe zadania związane z COVID-19. Komendant podziękował również przedstawicielom władz samorządowych za bardzo dobrą współpracę i ich wsparcie.

 

Info, Foto: Policja

Źródło: KPP Malbork

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe