Prawie 10 mln. złotych z Programu "Sportowa Polska 2021" na inwestycje sportowe w naszym powiecie

  • 23.07.2021, 11:13
  • Źródło: PUW Gdańsk
Prawie 10 mln. złotych z Programu "Sportowa Polska 2021" na inwestycje…

Podziel się:

Oceń:

Gmina Nowy Staw, Miłoradz i Miasto Malbork otrzymają środki finansowe z Programu "Sportowa Polska" na inwestycje sportowe.

Rządowy Program „Sportowa Polska 2021”, w kategoriach inwestycje lokalne w szkołach, klubach sportowych i ogólnodostępne – rozstrzygnięty. Pomorze otrzyma 30 876 014 złotych na 21 inwestycji. Wśród nich są trzy inwestycje z naszego powiatu:

Gmina Nowy Staw - budowa hali sportowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Nowym Stawie - 6 000 000 zł

Gmina Miłoradz - budowa Hali Sportowej przy Zespole Szkół i Przedszkola w Miłoradzu - 2 844 908 zł

Miasto Malbork - rozbudowa lodowiska miejskiego w Malborku - 1 024 151 zł.

Program „Sportowa Polska”

Cel „Programu rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej - Sportowa Polska” to wsparcie inwestycji, dotyczących obiektów sportowych. Dofinansowaniem mogą zostać objęte obiekty ogólnodostępne, umożliwiające masowe uprawianie sportu. W przypadku obiektów zewnętrznych dostęp do nich, w szczególności dla dzieci i młodzieży, powinien być nieodpłatny.

Trzy grupy zadań inwestycyjnych realizowanych w ramach programu:
• Obiekty szkolne. Tego typu wnioski dotyczą budowy, przebudowy lub remontu szkolnych obiektów sportowych, które mają służyć realizacji zajęć wychowania fizycznego, ale też ułatwiać mieszkańcom aktywne spędzanie czasu wolnego.
• Modernizacja obiektów służących klubom sportowym. Rozpatrywane są zadania, zmierzające do poprawy warunków treningowych dla sportowców, zwłaszcza przeciwdziałanie degradacji obiektów sportowych, które znajdują się w niedostatecznym stanie techniczno-funkcjonalnym.
• Pozostałe ogólnodostępne obiekty. Ich budowa, remont lub modernizacja ma zapewnić warunki do rozwoju sportów olimpijskich.

Źródło: PUW Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe