Wypadek awionetki

  • 16.07.2021, 16:27 (aktualizacja 16.07.2021, 16:29)
  • Źródło: KWP Gdańsk
Wypadek awionetki

Podziel się:

Oceń:

Malborscy policjanci ponad 3 godziny pracowali na miejscu wypadku awionetki, do którego doszło w czwartek wieczorem na cywilnym lotnisku w miejscowości Kościeleczki. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że podczas lądowania, w momencie zetknięcia podwozia samolotu z ziemią, urwało się przednie koło. Maszyna uderzyła przodem o podłoże. Na szczęście pilotowi i jego pasażerce nic się nie stało. Przyczyny wypadku będzie wyjaśniać Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych.

W czwartek około godziny 18.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Malborku otrzymał zgłoszenie, że na lotnisku cywilnym w miejscowości Kościeleczki doszło do wypadku awionetki. Natychmiast na miejsce zdarzenia dyżurny wysłał policjantów ruchu drogowego. Na szczęście pilot samolotu i podróżująca z nim pasażerka nie odnieśli żadnych obrażeń. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że po zakończeniu lotu turystycznego, 46-letni mężczyzna sterujący dwuosobowym samolotem AT3, chciał wylądować na lotnisku w Kościeleczkach. Po zetknięciu się podwozia z ziemią, urwało się przednie koło lądującej maszyny i awionetka przodem uderzyła w podłoże. Policjanci przeprowadzili badanie stanu trzeźwości pilota, które wykazało, że był trzeźwy. Mundurowi ponad 3 godziny pracowali na miejscu wypadku. Funkcjonariusze przesłuchali świadków, sporządzili oględziny, technik kryminalistyki zabezpieczył ślady i sporządził dokumentację fotograficzną. O zdarzeniu została powiadomiona Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych, która, na podstawie zebranego przez policjantów materiału dowodowego, będzie wyjaśniać przyczyny tego wypadku.

Źródło: KWP Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe