Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków - od 1 lipca rusza obowiązkowe składanie deklaracji o posiadanym źródle ciepła

  • 16.07.2021, 11:25
  • Źródło: UMi G Nowy Staw
Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków - od 1 lipca rusza obowiązkowe…

Podziel się:

Oceń:

Od 1 lipca br. każdy właściciel lub zarządca budynku mieszkalnego, jak i niemieszkalnego zobowiązany jest do złożenia deklaracji o posiadanym żródle ciepła do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków - Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego.

Wypełnione deklaracje w formie papierowej można wysłać listem albo złożyć osobiście w Urzędzie Miejskim w Nowym Stawie lub w formie elektronicznej poprzez stronę internetową  Logowanie do aplikacji ZONE (gunb.gov.pl) przy wykorzystaniuprofilu zaufanego lub e-dowodu.

W przypadku budynków już istniejących ich właściciele mają 12 miesięcy na złożenie deklaracji, zaś nowo powstałe obiekty obowiązuje termin 14 dni od uruchomienia nowego żródła ciepła lub spalania paliw.

Więcej informacji  stronie Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków - FAQ | Główny Urząd Nadzoru Budowlanego (gunb.gov.pl)

Źródło: UMi G Nowy Staw

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe