GOKiS w Miłoradzu przeprowadzi cyfryzację placówki

  • 16.07.2021, 10:20
  • Źródło: Gmina Miłoradz
GOKiS w Miłoradzu przeprowadzi cyfryzację placówki

Podziel się:

Oceń:

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Miłoradzu przejdzie cyfrową konwersję. Placówka zostanie wyposażona w nowoczesny sprzęt komputerowy i multimedialny, dzięki któremu będzie mogła rozszerzyć swoją ofertę kulturalną, edukacyjną oraz organizować atrakcyjne wydarzenia przy wykorzystaniu cyfrowej technologii.

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu pozyskał 179 tysięcy złotych na przeprowadzenie cyfryzacji swojej placówki. Pieniądze będą pochodziły ze środków Narodowego Centrum Kultury i pokryją w całości koszty nowego wyposażenia domu kultury, bez konieczności dokładania środków z budżetu gminy.

  • W ramach tej inwestycji wyposażymy naszą siedzibę w profesjonalne studio nagrań audio-wideo, zakupimy sprzęt do streamingu, czyli do przeprowadzania transmisji internetowych na żywo, a także narzędzia multimedialne do prowadzenia kreatywnych zajęć dla dzieci, młodzieży i seniorów - mówi Marcin Szesza, dyrektor GOKiS. - Jednym z elementów projektu będzie także zakup pięćdziesięciu tabletów dla seniorów, którzy będą mogli uczestniczyć w realizowanych przez nas wydarzeniach w wersji online, czyli bez konieczności wychodzenia z domu.

Warto zaznaczyć, że o pozyskanie dotacji na przeprowadzenie konwersji cyfrowej starało się 1221 domów kultury z całej Polski. Ostatecznie wyłoniono 200 grantobiorców, a wniosek miłoradzkiego Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu zajął wysokie 42 miejsce.

Jak informuje Narodowe Centrum Kultury, celem programu jest wyposażenie grantobiorców w kompetencje i umiejętności niezbędne do prowadzenia i rozwijania statutowych działań jednostek w sposób cyfrowy.

- Zaplanowane działania będą miały na celu wsparcie GOKiS w dotarciu z ofertą kulturalną oraz działaniami w zakresie edukacji kultury do szerszego grona odbiorców, zachęcając mieszkańców do korzystania z przygotowanej oferty spędzania wolnego czasu - mówi Arkadiusz Skorek, wójt gminy Miłoradz. - Bardzo się cieszę ze skuteczności dyrektora GOKiS i pracowników Urzędu Gminy w pozyskiwaniu środków zewnętrznych, które odciążają budżet samorządu. Jestem przekonany, że przed nami jeszcze wiele innych sukcesów na tym polu.

Projekt cyfrowej konwersji zostanie zrealizowany przez GOKiS do końca marca 2022 roku.

Źródło: Gmina Miłoradz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe