Baseny otwarte już funkcjonują

  • 01.07.2021, 11:27
  • Źródło: UMiG Nowy Staw
Baseny otwarte już funkcjonują

Podziel się:

Oceń:

W Nowym Stawie rozpoczął funkcjonowanie tymczasowy kompleks basenów otwartych. Na terenie stadionu przy ulicy Sportowej znajdują się baseny duże, średnie oraz brodziki dla najmłodszych miłośników wodnego relaksu. Z kompleksu będzie można korzystać w okresie wakacyjnym. Wstęp jest bezpłatny.

Kompleks zewnętrznych basenów jest jedną z propozycji nowostawskiego magistratu na aktywne spędzenie wakacji i lata w mieście. W ubiegłym roku nie działał z powodu epidemii koronawirusa, ale obecnie przepisy sanitarne pozwalają, przy zachowaniu wytycznych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, na organizację takiej formy wypoczynku.

  • Decyzja o uruchomieniu kompleksu została podjęta po otrzymaniu pozytywnej opinii sanepidu. Zdrowie i bezpieczeństwo użytkowników basenów jest dla nas priorytetem - mówi Jerzy Szałach, burmistrz Nowego Stawu. - Cieszę się, że tegoroczne lato będzie kolejnym, po rocznej przerwie, kiedy to mieszkańcy gminy Nowy Staw znów będą mogli się ochłodzić, zrelaksować w wodzie i po prostu miło spędzić czas w gronie rodziny oraz znajomych. Zachęcam do korzystania z kompleksu basenów, ale też pobliskich boisk do gry w siatkówkę plażową i piłkę nożną. Wakacje w mieście nie muszą być nudne.

Na kompleksie basenów trzeba przestrzegać regulaminu i stosować się do wytycznych pracowników Referatu Sportu i Kultury Fizycznej Urzędu Miejskiego, a także ratowników, którzy będą czuwali nad bezpieczeństwem użytkowników wodnej atrakcji.

W dużym basenie w jednym czasie może przebywać maksymalnie dziesięć osób, w średnim osiem, a w brodziku tylko jedno dziecko. Zarządca obiektu może wstrzymać wstęp na teren kompleksu, gdy te liczby zostaną przekroczone. Dzieci w wieku 4-13 lat muszą przebywać na terenie rekreacyjnym jedynie pod stałą opieką osób pełnoletnich. Użytkownicy przed wejściem do basenu muszą korzystać z natrysku, nosić strój kąpielowy i przestrzegać zasad bezpieczeństwa.

Teren kompleksu jest monitorowany. Osoby łamiące zasady regulaminu, a także niszczące mienie i łamiące prawo, będą pociągane do odpowiedzialności. Na basenach nie można spożywać alkoholu i narkotyków, ani być pod ich wpływem. Zabrania się palenia papierosów, używania mydła i innych środków kosmetycznych w basenach, śmiecenia, stwarzania zagrożenia dla innych użytkowników kompleksu (pełna treść regulaminu w załączniku).

  • Kompleks basenów jest miejscem wspólnego wypoczynku, więc szanujmy się nawzajem, nie zakłócajmy spokoju innym użytkownikom basenów, dbajmy o bezpieczeństwo własne i pozostałych osób - apeluje burmistrz Jerzy Szałach. - W razie potrzeby należy zgłaszać wszelkie uwagi ratownikom i pracownikom Referatu Sportu i Kultury Fizycznej. Jestem przekonany, że kompleks basenów znów będzie miejscem bezpiecznej zabawy i relaksu. Tego wszystkim życzę.

Kompleks zewnętrznych basenów będzie czynny codziennie w godzinach 10-18.

Źródło: UMiG Nowy Staw

Zdjęcia (7)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe