Setna decyzja o wsparciu w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

  • 28.06.2021, 10:31
  • redakcja
Setna decyzja o wsparciu w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej IBIS w Szubinie

Podziel się:

Oceń:

Zarząd Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej wydał setną decyzję o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Łączny deklarowany nakład inwestycyjny stu projektów przekroczył 3,5 mld zł. Inwestorzy zadeklarowali utrzymanie ponad 13 400 stanowisk oraz utworzenie 1 216 nowych miejsc pracy.

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna jest częścią Polskiej Strefy Inwestycji, jednym z 14 podmiotów regionalnych, które odpowiedzialne są za kompleksową obsługę inwestorów zagranicznych i krajowych. Działa w województwie kujawsko-pomorskim i we wschodniej części woj. pomorskiego. Pełni rolę regionalnego centrum obsługi inwestorów i koordynatora udzielania pomocy publicznej. Służy przedsiębiorcom wsparciem na każdym etapie realizacji ich projektów, w tym pomocą o charakterze konsultacyjno-doradczym.

 

Setną decyzję o wsparciu otrzymała firma IBIS z Szubina, zajmująca się produkcją maszyn piekarniczych. Przedsiębiorstwo zainwestuje 11 mln zł w budowę hali produkcyjnej. Inwestycja jest przykładem na to, że firmy z sektora MŚP, z mniejszych ośrodków, otrzymują dużą pomoc i wsparcie w ramach ustawy o wspieraniu nowych inwestycji.

 

- Wydanie setnej decyzji o wsparciu jest dla nas bardzo ważnym wydarzeniem. Cieszymy się, że została ona wydana polskiej firmie Ibis, produkującej nowoczesne urządzenia, ponieważ właśnie taki był cel powstania Polskiej Strefy Inwestycji – powiedział Przemysław Sztandera Prezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. - Ustawa bez wątpienia działa, gdyż nie tylko zagraniczne, duże koncerny otrzymują wsparcie, ale przede wszystkim polskie małe i średnie firmy. Należy pamiętać, że nasza spółka to nie tylko wydawanie decyzji. To także świadczenie szeregu usług doradczych oraz współpraca ze szkolnictwem branżowym, w tym Centrum Programowania Robotów Przemysłowych, które powstało w celu szkolenia kadr dla przedsiębiorstw

 

- Obecność w powiecie nakielskim, w Szubinie, skłania do pewnej refleksji. W ostatnim czasie jest on kuźnią nowych inwestycji. To już trzecia decyzja o wsparciu na tym terenie – dodał Maciej Kazienko Wiceprezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. - Wiemy, że w przygotowaniu jest czwarta, zatem bardzo cieszymy się, że powiat nakielski tak dynamicznie się rozwija.

 

- Nasza firma specjalizuje się głównie w produkcji pieców piekarniczych i automatyzacji wszelkiego rodzaju procesów pieczenia – powiedział Marek Jeż Właściciel firmy IBIS. - Ta inwestycja pozwoli nam poszerzyć ofertę, w dużym stopniu zwiększyć produkcję oraz zatrudnienie. Planujemy budowę hali o powierzchni ok. 10 tys. m2, z całym zapleczem socjalno-biurowym. Znajdzie się tam również piekarnia doświadczalna i showroom, w którym będzie można zobaczyć i przetestować oferowane przez nas urządzenia. Inwestycja bez wątpienia pozwoli nam także poszerzyć działalność w zakresie eksportu.

 

- Truizmem jest powiedzieć, że dzisiejszy dzień jest niezwykle ważny dla gminy Szubin, w tych trudnych czasach covidowych, ale rzeczywiście tak jest. Każda inwestycja sprawia, że nawiązują się nowe relacje biznesowe, następuje przepływ technologii i pojawiają się nowe miejsca pracy – podsumował Mariusz Piotrkowski Burmistrz Szubina. - Jednym słowem tworzy się aktywność gospodarcza, dzięki której gmina oraz region może się rozwijać. Jednak, aby ten rozwój stał się faktem a nie zapisem na stronach planów, muszą działać takie firmy jak Ibis, czy takie instytucje jak Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna. Jestem przekonany, że firma Ibis przetarła szlak i kolejne inwestycje zostaną objęte wsparciem strefy. Cieszę się, że właśnie u nas w Szubinie powstanie nowoczesny, mogący konkurować z najlepszymi firmami w Europie i nie tylko, zakład produkujący maszyny piekarnicze.

 

Opr. (red.)/PSSE w Gdańsku

 

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe