Policjanci uczestniczyli w programie „Świadomy kierowca”

  • 24.06.2021, 12:16
  • redakcja
Policjanci uczestniczyli w programie „Świadomy kierowca” KPP Malbork

Podziel się:

Oceń:

Malborscy policjanci uczestniczyli w pierwszej edycji programu resocjalizacyjnego pn. „Świadomy kierowca” na terenie zakładu karnego w Malborku. Program readaptacji, realizowany przy współpracy Służby Więziennej jest skierowany do osób skazanych, odbywających karę pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji.

Inauguracją przedsięwzięcia była prelekcja przeprowadzona przez Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Malborku.

We wtorek, 24 czerwca dzięki współpracy dzięki współpracy malborskich policjantów z funkcjonariuszami Służby Więziennej w Malborku na terenie zakładu karnego rozpoczęła się pierwsza edycja programu resocjalizacyjnego skierowanego do osób odbywających karę pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji. W programie readaptacji pn. „Świadomy kierowca” uczestniczyli kierowcy, którzy zostali skazani za prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających. Przeprowadzone zajęcia wpisują się w działania o charakterze prewencyjnym mającym na celu obniżenie liczby wypadków drogowych i kolizji. Prelekcja przeprowadzona przez naczelnika malborskiej drogówki miała podnieść świadomość kierowców, że za każdym wypadkiem kryje się ludzka tragedia, zarówno osób jak i rodzin poszkodowanych w wypadkach, ale także ich sprawców.

 

Na zakończenie zajęć uczestnicy wzięli udział w symulacji z wykorzystaniem alkogogli, służących do demonstracji upośledzenia zmysłów, jakie występuje po spożyciu alkoholu. Celem tego rodzaju symulacji było pokazanie skazanym, jak spożycie alkoholu działa na obniżenie koncentracji, spowalnia czas reakcji oraz uświadomienie im jakie poważne konsekwencje może wywołać jazda pod wpływem alkoholu.

 

Wtorkowe spotkanie było inauguracją programu, który będzie dalej realizowany dla poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 

KPP Malbork

_redakcja

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe