Wypożyczalnia rowerów w Nowym Stawie

  • 17.06.2021, 10:37
  • Źródło: UMiG Nowy Staw
Wypożyczalnia rowerów w Nowym Stawie

Podziel się:

Oceń:

Od wtorku 15 czerwca działa w Nowym Stawie wypożyczalnia rowerów turystycznych. Jednoślady będą służyły mieszkańcom oraz gościom, którzy zamierzają wolny czas spędzić w sposób aktywny i na przykład chcą wybrać się na wycieczkę po gminie. Urząd Miejski zakupił w tym celu piętnaście rowerów.

Osoby zainteresowane rowerową ofertą mogą się zgłaszać do dwóch punktów. Pierwszy zlokalizowany jest na stadionie przy ulicy Sportowej 5, drugi mieści się w budynku dawnej szkoły przy ulicy Mickiewicza 51. Wypożyczalnia będzie obsługiwana przez Referat Sportu i Kultury Fizycznej Urzędu Miejskiego w Nowym Stawie.

  • Uruchomiliśmy wypożyczalnię rowerów, by zachęcić mieszkańców do korzystania z tej formy aktywności. Nie trzeba od razu kupować własnego jednośladu, gdy chce się pojechać na wycieczkę raz na jakiś czas lub chcemy sprawdzić, czy taki sposób rekreacji będzie nam odpowiadał - mówi Jerzy Szałach, burmistrz Nowego Stawu. - Wypożyczenie roweru jest bezpłatne. Wystarczy jedynie przestrzegać regulaminu i dbać o niego, bo to przecież nasza wspólna własność. Zachęcam wszystkich do korzystania z tej propozycji spędzania wolnego czasu.

Rower wypożyczą tylko osoby pełnoletnie. Młodzież, która nie przekroczyła 18 roku życia, może skorzystać z oferty, ale w obecności osoby dorosłej, która będzie pełniła opiekę nad nieletnim i weźmie odpowiedzialność za sprzęt.

W wypożyczalni trzeba przedstawić dokument tożsamości ze zdjęciem (dowód osobisty, paszport lub prawo jazdy) i złożyć podpis, który jest potwierdzeniem zapoznania się z regulaminem oraz zabezpieczeniem na wypadek zniszczenia jednośladu.

Urząd Miejski zakupił piętnaście rowerów z 26-calowymi kołami. Jednoślady są w pięciu kolorach. Nie można ich wykorzystywać komercyjnie. Nie można ich także używać w celu wycieczek górskich, do skoków, sztuczek kaskaderskich, czy wyścigów. Osoba wypożyczająca będzie musiała pokryć koszty naprawy lub zakupu nowego roweru, gdy ten będzie niewłaściwie używany i zostanie zniszczony.

Z wypożyczalnia rowerów turystycznych będzie można korzystać do 31 października przez pięć dni w tygodniu. Punkt przy ulicy Sportowej będzie działał w godzinach 8-18, a punkt przy ulicy Mickiewicza w godzinach 13-21. Więcej informacji można uzyskać osobiście w Referacie Sportu i Kultury Fizycznej lub pod numerem telefonu: 55 620 02 80.

Źródło: UMiG Nowy Staw

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe