Tragiczna śmierć kobiety i mężczyzny w wypadku drogowym na DK 55 w Dębinie

  • 14.06.2021, 07:43
  • Źródło: KP PSP Malbork
Tragiczna śmierć kobiety i mężczyzny w wypadku drogowym na DK 55 w Dębinie

Podziel się:

Oceń:

W niedzielę, 12 czerwca 2021 r. o godz. 13:01 dyżurny operacyjny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Malborku, przyjął zgłoszenie o wypadku drogowym na DK 55 w miejscowości Dębina.

Do akcji ratowniczej skierowano 2 zastępy straży pożarnej z JRG Malbork, 1 OSP Nowy Staw i 1 OSP Lipinka.

Po dojeździe zastępów GBA, GLBARt z JRG Malbork zastano zderzenie 3 aut (SKODA i 2 BUSY) na DK55. Policja i ZRM byli już na miejscu. Ratownicy ZRM stwierdzili zgon kobiety z samochodu osobowego. Droga nieprzejezdna w obu kierunkach.

Strażacy podjęli działania zabezpieczeające miejsca zdarzenia. Odłączono akumulatory w pojazdach. Udzielili pomocy w przetransportowaniu do karetki poszkodowanego mężczyzny ze Skody. Udzielono pomocy (KPP) 3 poszkodowanym mężczyznom z BUSów (badanie urazowe, wsparcie psychiczne, tamowanie krwotoków, kołnierz, pulsoksymetria). Do wypadku dojechały kolejne zastępy strażaków z OSP Lipinka i OSP Nowy Staw. Na miejsce przybyła też 3 karetka ZRM. Dojazd SLRr z oficerem operacyjnym. Ratownicy ZRM pomimo udzielonej reanimacji stwierdzili zgon mężczyzny ze Skody. Na DK 55 Policja wyznaczyła objazd, gdzie ruchem pojazdów kierowali strażacy z OSP Nowy Staw i OSP Lipinka. Do wypadku przybyła też Służba drogowa, Prokuratora, technika Policji, pracownicy zakładu pogrzebowego. 1 mężczyzna z BUSa zabrany został przez karetkę ZRM do szpitala. Pisemnie nastąpiło przekazanie miejsca objętego działaniem ratowniczym i mienia (samochodów).

Strażacy po dojaździe 2 lawet udzielili pomocy w załadunku aut oraz dokonali sorpcji wyciekłych płynów eksploatacyjnych przy pomocy sorbentu i dyspergentu. Usunęli też resztki powypadkowe. Czas interwencji służb wyniósł: 3 godz. 50 min.

Źródło: KP PSP Malbork

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe