piątek, 29 marca 2024 15:17

Pływackie nadzieje olimpijskie w Brodnicy

Zawody, w których nazwie pojawiają się słowa „nadzieje olimpijskie” zawsze rozbudzają emocje młodych pływaków. Podobnie było także w miniona sobotę, 5 czerwca, w Brodnicy. Któż bowiem z młodych sportowców nie chciałby wystąpić na olimpijskiej pływalni?
  • Źródło: Iwona Ciecholewska

Z takimi marzeniami na słupkach startowych w Brodnicy stanęło ponad 260 zawodników z 16 klubów z całej Polski. Nie zabrakło także reprezentantów Malborka. Dwóch braci Patoka zaakcentowało obecność klubu ale przede wszystkim miasta w zawodach odbywających się w województwie kujawsko-pomorskim. Oczywiście, jak już zdążyli nas przyzwyczaić, obaj zaznaczyli swoją obecność bardzo wyraźnie. Młodszy, jedenastoletni Kacper, był bezkonkurencyjny w obu swoich startach. Z dwoma złotymi medalami i nowa życiówką w konkurencji 50m stylem grzbietowym wywalczył przy okazji pierwszą lokatę w klasyfikacji generalnej. Trzynastoletni Dawid, mimo fantastycznego rekordu życiowego na dystansie 50m stylem dowolnym (31,76) zajął w tej konkurencji 5 lokatę. Jednak na tym samym dystansie, ale w stylu grzbietowym, minimalnie urywając ułamki sekund ze swojego dotychczasowego rekordu życiowego, zdołał wywalczyć srebrny medal. Chłopaki wracali więc z Brodnicy z trzema medalami i trzema rekordami życiowymi. To doskonale rokuje przed najbliższymi zawodami, w których udział wezmą zawodnicy MAL WOPR Malbork. Już niebawem, Dawid wraz z szóstką swoich kolegów klubowych, weźmie udział w Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików, które jako odpowiednik Mistrzostw Polski dla 13-latków odbędą się w Olsztynie. Trzymajmy kciuki za reprezentantów Malborka.