W piątek policyjne działania „Prędkość”

  • 13.05.2021, 07:59
  • Źródło: KPP Malbork
W piątek policyjne działania „Prędkość” Policja

Podziel się:

Oceń:

Ładna, słoneczna pogoda sprawiła, że na drogach mamy do czynienia ze wzmożonym ruchem. Dobra widoczność na drodze powoduje, że kierowcy pozwalają sobie na brawurową jazdę. W najbliższy piątek, 14 maja br., malborska drogówka przeprowadzi działania „Prędkość”. Ich celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości oraz uświadomienie kierującym, jakie zagrożenie niesie za sobą nadmierna prędkość.

W piątek  malborscy policjanci ruchu drogowego będą uczestniczyć w ogólnopolskiej akcji kontrolno-prewencyjnej pn. „Prędkość”. Funkcjonariusze, w ramach działań, będą prowadzić pomiary prędkości zarówno statyczne, jak i dynamiczne czyli za pomocą radiowozów z videorejestratorami. Działania mają charakter prewencyjny. Jednak kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczać, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi.

Przypominamy, że za przekroczenie dozwolonej prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym skutkuje dla kierowcy, oprócz wysokiego mandatu i 10  punktów karnych, utratą  prawo jazdy!

Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni oraz  własnych umiejętności.

Źródło: KPP Malbork

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe