Remont na drodze krajowej nr 55

  • 10.05.2021, 08:24
  • Źródło: GDDKiA
Remont na drodze krajowej nr 55 Fot. Marek Bober/GDDKiA

Podziel się:

Oceń:

Przeszło cztery kilometry nawierzchni zostanie wyremontowanych na dwóch odcinkach drogi krajowej nr 55 w pobliżu Malborka oraz między Sztumem a Kwidzynem.

Rozpoczął się remont nawierzchni metodą nakładki bitumicznej dwóch odcinków drogi krajowej nr 55 między Tragaminem a Malborkiem o długości 2,9 km oraz Nową Wsią a Mątkami (Sztum – Kwidzyn) o długości 1,2 km.

Pierwsze prace polegają na sfrezowaniu częściowo starej nawierzchni. Następnie zostanie nałożona siatka wzmacniającą, a na niej będą wykonane dwie warstwy nawierzchni – wyrównawcza i ścieralna. Ponadto w ramach remontu drogi krajowej będą utwardzone pobocza. Na zakończenie inwestycji zostanie odtworzone oznakowanie poziome. Prace remontowe powinny zakończyć się na początku czerwca br. Koszt prac wynosi ok. 2,63 mln zł.

Remont będzie wykonywany połówkowo – jedna część jezdni zostanie zajęta przez pracowników wykonawcy, a drugą będzie się odbywał ruch wahadłowy. Apelujemy do kierowców o przestrzeganie obowiązujących ograniczeń prędkości w miejscu prowadzenia prac i poleceń wydawanych przez uprawnione osoby kierujące ruchem.

Źródło: GDDKiA

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe