SŁUŻYMY DLA CIEBIE

  • 09.05.2021, 18:13
  • Źródło: KPP Malbork
SŁUŻYMY DLA CIEBIE Policja

Podziel się:

Oceń:

Środowisko malborskiej policji z należytą czcią zachowuje pamięć o koleżankach i kolegach, którzy odeszli na wieczną wartę wypełniając Rotę Ślubowania do końca. Dlatego też w piątek 7 maja o godzinie 12.00, wszyscy mundurowi garnizonu malborskiej policji włączając sygnały świetlne i dźwiękowe w swoich radiowozach oddali hołd i podkreślili zobowiązanie całej malborskiej policyjnej formacji do zachowania w pamięci aspiranta Michała Kędzierskiego, który wypełnił słowa roty policyjnego ślubowania.

Nie można kształtować przyszłości, nie pamiętając o przeszłości. To, gdzie teraz jesteśmy, jaki kształt ma formacja, policjanci zawdzięczają między innymi tym, których już z nimi nie ma. Michał Kędzierski to funkcjonariusz, który ponosząc śmierć na służbie, zapisał się na kartach historii, a co ważniejsze – w pamięci wszystkich koleżanek i kolegów z policji – jako bohater.

Bycie policjantem to nie tylko profesjonalne wykonywanie obowiązków, nie tylko znajomość przepisów prawa, ale też wartości, które nosimy w sercu – wartości, które są dla nas ważne. Wszyscy policjanci powiatu malborskiego jesteśmy tutaj, bo Michał te wartości miał w sercu.

Dla nas policjantów to nie są puste słowa zapisane w ustawie, ale rota przysięgi: służyć narodowi, dbać o bezpieczeństwo państwa i jego obywateli nawet z narażeniem życia. Nasz policyjny kolega wypełnił tę rotę do końca. Kierując się tymi wartościami, oddając wartość najwyższą, jaką jest własne życie.

Jedyną rzecz, którą policjanci z Malborka mogą dziś zrobić, to być tutaj, włączając sygnały świetlne i dźwiękowe radiowozów, oddając honor Michałowi. W geście solidarności razem z nami hołd oddali funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej, Wojska Obrony Terytorialnej i Strażnicy Miejscy.

Chwała i cześć aspirancie Kędzierski!” Cześć Twojej Pamięci!

Źródło: KPP Malbork

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe