Policjanci zatrzymali 24-latka, który przechodził na czerwonym świetle bez maseczki – okazało się, że był poszukiwany

  • 26.04.2021, 09:18
  • Źródło: KPP Malbork
Policjanci zatrzymali 24-latka, który przechodził na czerwonym świetle…

Podziel się:

Oceń:

Malborscy policjanci podjęli interwencję wobec mężczyzny, który przechodził przez przejście dla pieszych na czerwonym świetle i nie miał maseczki. W trakcie legitymowania okazało się, że 24-latek był poszukiwany do odbycia kary więzienia. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Dodatkowo funkcjonariusze ustalili, że zatrzymany miał związek z przestępstwami dokonania rozboju i kradzieży z włamaniem. Wczoraj zatrzymany usłyszał zarzuty. Po przesłuchaniu mundurowi przekonwojowali 24-latka do zakładu karnego, gdzie odbędzie karę 2,5 roku pozbawienia wolności.

W środę wieczorem malborscy policjanci podczas patrolowania terenu miasta, na ulicy Aleja Rodła zauważyli mężczyznę, który przechodził przez przejście dla pieszych na czerwonym świetle i nie miał maseczki na twarzy. Funkcjonariusze natychmiast podjęli wobec niego interwencję. Podczas legitymowania okazało się, że 24-latek był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Malborku celem odbycia kary 2,5 roku pozbawienia wolności za popełnione wcześniej przestępstwa kradzieży z włamaniem. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Kryminalni dodatkowo ustalili, że zatrzymany mężczyzna ma związek z dwoma innymi przestępstwami. Według ustaleń funkcjonariuszy sprawca 29 marca br.,  w windzie jednego z bloków mieszkalnych, napadł na 71-letnią kobietę i ukradł jej torebkę, a dzień później włamał się do lokalu handlowo-usługowego na terenie miasta, gdzie z kasy zabrał 300 złotych gotówki. Wczoraj śledczy na podstawie zebranego materiału dowodowego przedstawili zatrzymanemu mężczyźnie zarzuty dokonania rozboju i kradzieży z włamaniem, a następnie mundurowi przewieźli go do zakładu karnego, gdzie odbywać będzie orzeczoną przez sąd karę pozbawienia wolności. 24-latek będzie również odpowiadał za popełnione wykroczenia niestosowania się czerwonego światła na sygnalizatorze przy przejściu dla pieszych oraz do obowiązku zasłaniania ust i nosa, za które policjanci sporządzili wniosek o ukaranie do sądu.

Źródło: KPP Malbork

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe