Weekendowe posumowanie walki policjantów z rozprzestrzenianiem się koronawirusa

  • 21.04.2021, 11:00
  • Źródło: KPP Malbork
Weekendowe posumowanie walki policjantów z rozprzestrzenianiem się koronawirusa

Podziel się:

Oceń:

Podczas weekendu malborscy policjanci nie ustawali z działaniami związanymi z zapobieganiem rozprzestrzeniania się koronawirusa. Funkcjonariusze kontrolowali sklepy, restauracje, siłownie i kluby fitness, a także podejmowali działania wobec osób, które pomimo nakazów nie stosowały się do wprowadzonych obostrzeń. Mundurowi za naruszenie obowiązku zasłaniania ust i nosa pouczyli 58 osób, 41 ukarali mandatami karnymi, a wobec 1 sporządzili wniosek o ukaranie do sądu.

Policjanci nieustannie walczą z rozprzestrzenianiem się epidemii i przypominają społeczeństwu, jak ważne jest przestrzeganie obostrzeń. Pamiętajmy jednak, że w przypadku lekceważenia obowiązujących nakazów i zakazów, policjanci będą stanowczo reagować. Jeżeli osoba nie stosuje się do zasad bezpieczeństwa i w przestrzeni publicznej nie zakrywa ust i nosa, musi się liczyć z mandatem do wysokości nawet do  1000 złotych albo skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu.

Podczas służby pełnionej w trakcie weekendu policjanci sprawdzali czy mieszkańcy stosują się do obowiązujących przepisów sanitarnych. Funkcjonariusze kontrolowali  sklepy, restauracje, siłownie i kluby fitness oraz czy osoby przebywające na kwarantannie pozostają w domach. W trakcie interwencji mundurowi wielokrotnie podejmowali interwencje wobec osób nie przestrzegających obowiązku zasłaniania ust i nosa. Za nieprawidłowe noszenie maseczki lub jej brak policjanci pouczyli 58 osób, 41 ukarali mandatami karnymi, a wobec 1 skierowali wniosek o ukaranie do sądu.

Pamiętajmy, że obowiązujące ograniczenia oraz nakazy mają na celu ochronę zdrowia i życia nas wszystkich. Dlatego bądźmy odpowiedzialni, stosujmy się do zaleceń sanitarnych i dbajmy o siebie nawzajem. Przypominamy też, że w przypadku rażących naruszeń przepisów policjant może powiadomić inspektora sanitarnego. Kara administracyjna nałożona przez tę instytucję może wynieść nawet 30 tys. złotych.

Źródło: KPP Malbork

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe