Policjanci apelują o stosowanie się do obostrzeń

  • 14.04.2021, 11:00
  • Źródło: KPP Malbork
Policjanci apelują o stosowanie się do obostrzeń

Podziel się:

Oceń:

Malborscy policjanci prowadzą nieustannie działania związane z przeciwdziałaniem COVID-19. Mundurowi od początku kwietnia ujawnili ponad 200 przypadków niestosowanie się do obowiązku zasłaniania ust i nosa maseczką. Policjanci przypominają o tym, że samodyscyplina, świadomość zagrożenia i dbanie o zdrowie swoje i najbliższych jest teraz najważniejsze.

W związku z epidemią COVID-19 mundurowi przypominają i apelują o stosowanie się do obecnych obostrzeń sanitarnych. Celem działań jest ograniczenie liczby zakażeń i rozprzestrzeniania się koronawirusa. W związku z poważną sytuacją pandemiczną malborscy policjanci podczas codziennych patroli wraz inspektorami sanitarnymi sprawdzają placówki handlowe, obiekty gastronomiczne, hotele, siłownie i kluby fitness oraz środki transportu publicznego. Przez ostatnie 2 tygodnie funkcjonariusze dokonali ponad 100 takich kontroli. Mundurowi od początku kwietnia ujawnili 218 wykroczeń związanych z nieprzestrzeganiem obowiązku zasłaniania ust i nosa przy pomocy maseczek, za które w 134 przypadkach funkcjonariusze pouczyli osoby o prawidłowym zachowaniu, 70 zostało ukaranych mandatami karnymi, a wobec 14  skierowali do sądu wnioski o ukaranie.

Z uwagi na trwającą epidemię przypominamy, że bardzo ważne jest wspólne przestrzeganie obowiązujących zasad. Malborscy policjanci apelują o stosowanie się do obowiązujących ograniczeń oraz nakazów, ponieważ mają one na celu ochronę zdrowia i życia nas wszystkich.

Źródło: KPP Malbork

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe