POLICYJNE KONTROLE PRZESTRZEGANIA REŻIMU SANITARNEGO

  • 12.04.2021, 09:00
  • Źródło: KPP Malbork
POLICYJNE KONTROLE PRZESTRZEGANIA REŻIMU SANITARNEGO

Podziel się:

Oceń:

Wprowadzane zasady bezpieczeństwa i obostrzenia służą przeciwdziałaniu rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Malborscy policjanci codziennie kontrolują, czy mieszkańcy się do nich stosują. Wobec osób naruszających nakazy i zakazy podejmują interwencje, które w wielu przypadkach kończą się nałożeniem mandatów karnych, skierowaniem wniosków do sądu lub pouczeniem. Apelujemy o rozsądek, odpowiedzialność i przestrzeganie wprowadzonych zaleceń, bo służą one ochronie życia i zdrowia nas wszystkich!

Policjanci z malborskiej komendy codziennie sprawdzają, czy mieszkańcy oraz osoby odwiedzające nasz powiat stosują się do obowiązujących przepisów związanych z zachowaniem bezpieczeństwa sanitarnego w miejscach publicznych. Weryfikują, czy osoby objęte kwarantanną przebywają w miejscach zamieszkania. Funkcjonariusze podczas codziennych patroli z innymi służbami sprawdzają placówki handlowe, obiekty gastronomiczne, hotele, siłownie i kluby fitness. Mundurowi dbają również o bezpieczne przemieszczanie się osób podróżujących środkami komunikacji miejskiej. Funkcjonariusze w sytuacjach zgłaszanych im naruszeń obowiązującego reżimu sanitarnego oraz gdy w trakcie służby zaobserwują, że dochodzi do łamania prawa w tym zakresie podejmują interwencje.

Zwracamy uwagę, że za lekceważące podejście do kwestii zasłaniania ust i nosa grozi mandat do 1000 złotych. W przypadkach rażących naruszeń policjanci będą informować sanepid, który z kolei w drodze postępowania administracyjnego może nałożyć karę nawet do 30 tysięcy złotych.

Przypominamy też, że osoby objęte kwarantanną bezwzględnie powinny pozostać w domach, stosując się do decyzji służb sanitarnych. Za nieprzestrzeganie tych zasad grozi grzywna do 5000 złotych albo też kara pieniężna w wysokości do 30 tysięcy złotych nakładana przez sanepid.

Nie lekceważmy problemu, zadbajmy o siebie i innych, szanujmy pracę wszystkich, którzy chcą nam pomóc.

Źródło: KPP Malbork

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe