Wzmożone kontrole policji z sanepidem

  • 09.04.2021, 09:00
  • Źródło: KPP Malbork
Wzmożone kontrole policji z sanepidem

Podziel się:

Oceń:

W związku z trudną sytuacją epidemiczną w kraju malborscy policjanci wraz z pracownikami SANEPID-u prowadzą wzmożone kontrole dotyczące przestrzegania wprowadzonych obostrzeń. Funkcjonariusze z inspektorami sanitarnymi skontrolowali siłownie i kluby fitness. Podczas kontroli sprawdzano czy obiekty te działają wbrew zakazowi. Wynikiem tych sprawdzeń było sporządzenie przez policjantów wniosku o ukaranie do sądu na właściciela jednego tego typu lokalu, w którym wbrew obowiązującym przepisom prowadzono zajęcia. Postępowanie w tym zakresie wszczęli również inspektorzy sanitarni. Policja przypomina, że za łamanie obowiązujących nakazów i zakazów grozi mandat w wysokości 1000 zł. Karę administracyjną w wysokości od 5 do 30 tys. zł może nałożyć też sanepid.

W ostatnich dniach policjanci z malborskiej komendy prowadzili wzmożone działania mające na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19. Mundurowi  wspólnie z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Malborku szczególnie skupili się na skontrolowaniu siłowni i klubów fitness na terenie całego powiatu. Funkcjonariusze sprawdzali przede wszystkim czy w tego typu lokalach przestrzegany jest zakaz prowadzenia działalności poza przygotowaniami zawodników uprawiających sporty olimpijskie. Podczas jednej z takich kontroli funkcjonariusze ujawnili, że pomimo wprowadzonych obostrzeń właściciel obiektu nadal prowadził swoją działalność. Policjanci sporządzili wniosek o ukaranie do sądu. Odrębne postępowanie w tej sprawie zostało wszczęte przez inspektorów sanitarnych.  Policjanci pouczali właścicieli i organizatorów o konieczności przestrzegania obowiązujących ograniczeń i przypominali, że łamanie obowiązujących przepisów wiąże się z nałożeniem sankcji karnych. Może to być mandat karny w wysokości 1000 złotych lub kara administracyjna w postaci grzywny od 5 do 30 tys. złotych.

Źródło: KPP Malbork

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe