Policjanci z sanepidem kontrolowali malborskie autobusy

  • 08.04.2021, 15:00
  • Źródło: KPP Malbork
Policjanci z sanepidem kontrolowali malborskie autobusy

Podziel się:

Oceń:

Malborscy policjanci regularnie prowadzą działania mające na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19. We wtorek mundurowi wraz z inspektorami sanepidu przeprowadzili akcję wzmożonych kontroli w autobusach miejskich. Funkcjonariusze sprawdzali czy w transporcie publicznym przestrzegane są wprowadzone nakazy i zakazy. W trakcie działań policjanci rozmawiali z pasażerami o zasadach bezpieczeństwa i przypominali o obowiązujących obostrzeniach. Pamiętajmy, nadal panuje epidemia koronawirusa i w trosce o nasze zdrowie, wszyscy bezwzględnie muszą stosować się do nakazanych przepisami w tym zakresie ograniczeń.

Od początku pandemii w Polsce funkcjonariusze z malborskiej komendy  poprzez różnego rodzaju działania prowadzą walkę z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Policjanci oprócz swoich codziennych zadań przeprowadzają akcje kontrolno-profilaktyczne mające na celu wzrost świadomości mieszkańców na temat panującego zagrożenia. Kolejne takie działania mundurowi wraz z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Malborku  przeprowadzili we wtorek w autobusach miejskich. Funkcjonariusze wraz z inspektorami sanitarnymi kontrolowali czy pojazdy transportu publicznego są przygotowane do przewozu osób zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz czy pasażerowie przestrzegają nałożonych obostrzeń. Funkcjonariusze rozmawiali z mieszkańcami o konieczności stosowania się do zasad reżimu sanitarnego, zwłaszcza utrzymywaniu dystansu społecznego oraz zakrywania ust i nosa.  „Zapominalskim” zwracano uwagę i wręczano maseczki ochronne. W trosce o bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców, takie akcje będą cyklicznie powtarzane.

Pamiętajmy, że troska o życie i zdrowie jest naszą wspólną sprawą. Dbajmy o bezpieczeństwo swoje, swoich bliskich i osób, które są obok nas.

Źródło: KPP Malbork

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe