W Malborku ruszyły szczepienia służb mundurowych

  • 01.04.2021, 09:19
  • Źródło: KPP Malbork
W Malborku ruszyły szczepienia służb mundurowych

Podziel się:

Oceń:

Na terenie całego województwa pomorskiego trwają szczepienia służb mundurowych przeciw COVID-19. We wtorek ten proces rozpoczął się w szpitalu węzłowym w Malborku, w którym brali udział mundurowi z czterech powiatów: malborskiego, sztumskiego, kwidzyńskiego i nowodworskiego. Szczepienia zostały zainaugurowane przez szefa malborskiej komendy podinsp. Dariusza Zelera, który dając przykład swoim funkcjonariuszom przyjął pierwszą dawkę szczepionki. Oprócz policjantów do szczepień przystąpili strażacy i strażnicy miejscy/gminni. Szczepienia są niezwykle istotne dla poprawy bezpieczeństwa mundurowych, ich najbliższych i mieszkańców, którym na co dzień służby niosą pomoc.

We wtorek od wczesnych godzin porannych w szpitalu węzłowym w Malborku rozpoczął się proces szczepienia służb mundurowych przeciw COVID-19 z powiatów malborskiego, kwidzyńskiego, sztumskiego i nowodworskiego. Pierwszym funkcjonariuszem, który przyjął dawkę szczepionki był Komendant Powiatowy Policji w Malborku  podinsp. Dariusz Zeler. W ten sposób szef malborskiego garnizonu dał przykład, że w tej chwili najskuteczniejszym sposobem walki z wirusem jest właśnie przyjęcie szczepionki, dzięki której możemy uchronić siebie oraz swoje rodziny przed zarażeniem koronawirusem i poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi, jakie są z tym związane. Oprócz policjantów do szczepień przystąpili również funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej i Straży Miejskiej/Gminnej.

Pamiętajmy również, że szczepienie służb mundurowych jest niezwykle ważne przede wszystkim przez pryzmat bezpieczeństwa mieszkańców, o których dbają, podejmując każdej doby tysiące interwencji w najróżniejszych sprawach.

Źródło: KPP Malbork

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe