Młodzież ZSP nr 3 na Kongresie Edukacji Finansowej i Przedsiębiorczości

  • 30.03.2021, 15:00
  • Źródło: Starostwo Powiatowe Malbork
Młodzież ZSP nr 3 na Kongresie Edukacji Finansowej i Przedsiębiorczości

Podziel się:

Oceń:

30 uczniów klas ekonomicznych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 wraz z nauczycielami oraz dyrekcją szkoły uczestniczyło 25 marca w V Kongresie Edukacji Finansowej i Przedsiębiorczości 2021. Zaproszenie skierował do szkoły inicjator Programu Bankowcy dla Edukacji - Związek Banków Polskich oraz organizator Kongresu Warszawski Instytut Bankowości i Fundacja Giełdy Papierów Wartościowych .

Kongres Edukacji Finansowej i Przedsiębiorczości to najważniejsze w Polsce coroczne forum dyskusji, wymiany doświadczeń oraz rozwoju współpracy i działań edukacyjnych w zakresie finansów, bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni i przedsiębiorczości. W wydarzeniu aktywnie uczestniczą przedstawiciele instytucji publicznych, samorządów terytorialnych, sektora finansowego, organizacji pozarządowych, szkół, uczelni i mediów.

Podczas sesji plenarnej głos zabrali m.in. prof. Adam Glapiński- Prezes Narodowego Banku Polskiego, Krzysztof Pietraszkiewicz-Prezes Związku Banków Polskich, Bartosz Niebrzydowski - Prezes Fundacji GPW, Waldemar Zbytek- Prezes Fundacji Warszawski Instytut Bankowości.

Kongres jest organizowany przez fundacje działające na rzecz edukacji ekonomicznej społeczeństwa - Fundację Warszawski Instytut Bankowości (operatora Programu "Bankowcy dla Edukacji", powołanego z inicjatywy Związku Banków Polskich) oraz Fundację GPW (operatora Szkoły Giełdowej oraz projektu Niebanalnie o Giełdzie).

Podczas Kongresu nastąpiło oficjalne ogłoszenie wyróżnienia dla Powiatu Malborskiego za aktywną współpracę na rzecz edukacji ekonomicznej i cyberbezpieczeństwo dzieci, młodzieży, studentów i seniorów.

Źródło: Starostwo Powiatowe Malbork

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe