Areszt dla kolejnego włamywacza do altanek

  • 29.03.2021, 13:00
  • Paulina Stolz
Areszt dla kolejnego włamywacza do altanek

Podziel się:

Oceń:

Policjanci z Malborka zatrzymali 54-latka podejrzanego o kradzieże i włamania do altanek w ogródkach działkowych na terenie miasta. Łupem sprawcy padały elektronarzędzia, sprzęty i narzędzia ogrodnicze oraz wyposażenie altanek. Mężczyzna dopuścił się tych przestępstw w warunkach recydywy. Wobec zatrzymanego sąd zastosował 3 miesiące aresztu tymczasowego. Za dokonanie kradzieży z włamaniem w warunkach powrotu do przestępstwa grozi mu teraz do 15 lat więzienia.

Policjanci z malborskiej komendy w ostatnim czasie otrzymywali sygnały o licznych zdarzeniach na terenie ogródków działkowych. Funkcjonariusze zintensyfikowali swoje działania w tych rejonach. Mundurowi objęli stałym nadzorem tereny ROD. W działania zaangażowali się kryminalni i nieumundurowane patrole. Efektem tych działań było zatrzymanie kolejnego włamywacza do altanek. W niedzielę ok. godz. 17.00 malborscy policjanci otrzymali informację od jednego z działkowiczów, że na terenie ogródków zauważył dziwnie zachowującego się mężczyznę. Dyżurny natychmiast skierował patrol na  miejsce wskazane przez zgłaszającego. Po przyjeździe funkcjonariusze na jednej z działek zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi podanemu przez zgłaszającego. Policjanci zatrzymali 54-latka na gorącym uczynku,  jak wybijając wcześniej  szybę, włamywał się do altanki. Funkcjonariusze przewieźli włamywacza do policyjnego aresztu. W trakcie czynności śledczy ustalili, że 54-latek od miesiąca włamywał się do kilku altan ogrodniczych, kradnąc z nich m.in. narzędzia ogrodnicze, elektronarzędzia oraz elementy wyposażenia.  Pokrzywdzeni wycenili wartość strat na łączną kwotę prawie 2 tys. złotych. Policjanci przedstawili zatrzymanemu 7 zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem. Ponadto, jak ustalono, mężczyzna w przeszłości był już karany za podobne przestępstwa. Sąd przychylił się do wniosku śledczych i prokuratora stosując wobec zatrzymanego tymczasowy areszt na 3 miesiące. Za te przestępstwa, popełnione w warunkach recydywy 54-latkowi grozi 15 lat pozbawienia wolności.

Paulina Stolz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe