MZK podpisało umowę Pożyczki Miejskiej na wymianę autobusów na autobusy elektryczne

  • 29.03.2021, 12:07
  • Źródło: UM Malbork
MZK podpisało umowę Pożyczki Miejskiej na wymianę autobusów na autobusy…

Podziel się:

Oceń:

22 marca 2021 r. w siedzibie Pomorskiego Funduszu Rozwoju podpisana została umowa Pożyczki Miejskiej pomiędzy Miejskim Zakładem Komunikacji w Malborku sp. z o.o. a Pomorskim Funduszem Rozwoju Sp. z o.o.

Wartość Pożyczki Miejskiej wynosi 2,5 miliona złotych. Pożyczka Miejska została udzielona ze środków publicznych pozostających w dyspozycji Województwa Pomorskiego z przeznaczeniem na sfinansowanie kosztów przedsięwzięcia inwestycyjnego pod nazwą „Wymiana autobusów na autobusy elektryczne w mieście Malbork” na pokrycie wkładu własnego zakupu 6 sztuk autobusów elektrycznych wraz z systemem ich ładowania oraz dostosowanie zajezdni do potrzeb autobusów elektrycznych poprzez modernizację i wyrównanie dojazdu i miejsc postojowych dla nowego taboru.

Dodatkowo sfinansowany zostanie zakup i montaż instalacji paneli fotowoltaicznych.

Umowę podpisali ze strony PFR Pani Irena Wróblak – Prezes Zarządu, Pan Jarosław Kała Wiceprezes Zarządu, ze strony MZK – Pani Małgorzata Zemlik Prezes Zarządu, w obecności Wiceburmistrza Miasta Malborka Jana Tadeusza Wilka.

Źródło: UM Malbork

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe