Mieszkańcy otrzymają maseczki ochronne

  • 18.03.2021, 13:00
  • Źródło: UM Malbork
Mieszkańcy otrzymają maseczki ochronne

Podziel się:

Oceń:

Ze względu na trudną sytuację epidemiologiczną na Pomorzu, które jest jednym z obszarów najbardziej dotkniętym trzecią falą zachorowań na COVID-19, Wojewoda Pomorski przekazał miastu Malbork w ramach wsparcia mieszkańców pulę maseczek jednorazowych z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych.

Burmistrz Miasta Malborka podjął decyzję o niezwłocznym rozdysponowaniu ich dla mieszkańców. Maseczki zostaną przekazana zarządcom nieruchomości, którzy przekażą je mieszkańcom. Do budynków jednorodzinnych maseczki dostarczone zostaną przez służby miejskie. Każdy z mieszkańców otrzyma 3 sztuki maseczek ochronnych.

W maseczki wyposażone zostaną również instytucje udzielające pomocy mieszkańcom. Już w miniony weekend część przekazanych środków ochrony trafiła do malborskich parafii. Dysponować nimi również będą kierowcy autobusów MZK oraz straż miejska i policja.

Przy tej okazji burmistrz po raz kolejny apeluje do mieszkańców o noszenie maseczek i przestrzeganie zaleceń sanitarnych. Ilość zachorowań rośnie z dnia na dzień, a od naszej postawy i odpowiedzialności w dużej mierze zależeć będzie, jak długo potrwa trzecia fala i jak dużo osób w tym czasie ucierpi. Bądźmy solidarni, bo tylko w ten sposób pokonamy wirusa i wrócimy do normalności!

Źródło: UM Malbork

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe