Burmistrz podpisał umowę na budowę placu zabaw wraz z punktem widokowym

  • 12.03.2021, 13:00
  • Źródło: UM Malbork
Burmistrz podpisał umowę na budowę placu zabaw wraz z punktem widokowym

Podziel się:

Oceń:

W środę 10 marca w Urzędzie Miasta Burmistrz Miasta Malborka Marek Charzewski podpisał umowę z przedstawicielami konsorcjum firm APIS POLSKA Sp. z o.o. i APIS Jadwiga Oziębło z Jarosławia, które realizować będą inwestycję pn. „Budowa placu zabaw wraz z punktem widokowym” w ramach projektu: „Rozwój potencjału turystyki rekreacyjnej i turystyki wodnej w miastach Swietłyj i Malborku (Faza 2)" w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Rosja 2014-2020.

Inwestycja polega na zagospodarowaniu terenu na punkt widokowy z placem zabaw, który powstanie na terenie przy Nogacie, na północ od linii kolejowej. Miejsce inwestycji z przeznaczeniem na plac zabaw i punkt widokowy oraz infrastrukturę wspierającą przewidziano przestrzeń o łącznej powierzchni 20 370 m2.

W ramach inwestycji zaplanowano rekreacyjno-wypoczynkowe urządzenia terenu dla rodzin, na które składa się plac zabaw z indywidualnymi zabawkami, tor rowerowy, bastion ziemny z wbudowanymi w skarpy funkcjami zabawowymi, zabawki edukacyjne, powstanie tam również tor wodny, labirynt z zieleni oraz punkt widokowy. W ramach inwestycji wykonana zostanie instalacja oświetlenia parku, instalacja wodociągowej z przyłączem. Zaplanowano również część spacerową: ciągi piesze i placyki o nawierzchni mineralnej i syntetycznej.


Koszt inwestycji to 4.587.369,49 zł

Wyłoniony wykonawca zobowiązuje się zapewnić pielęgnację zieleni w okresie min. 12 miesięcy od końcowego odbioru inwestycji.

 

Źródło: UM Malbork

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe