Wypadek w Cisach - Policja apeluje o ostrożność!

  • 09.03.2021, 09:23
  • Źródło: KPP Malbork
Wypadek w Cisach - Policja apeluje o ostrożność!

Podziel się:

Oceń:

Ponad 3 godziny policjanci pracowali na miejscu wypadku, do którego doszło w piątkowy wieczór na drodze powiatowej w pobliżu miejscowości Cisy. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 18-letnia mieszkanka Malborka, kierując oplem, na łuku drogi wpadła w poślizg, straciła panowanie nad pojazdem i przodem auta uderzyła w przydrożne drzewo. W wyniku zdarzenia 3 pasażerów opla zostało przewiezionych do szpitala. Obrażenia kierującej wymagały przetransportowania jej Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala specjalistycznego. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drodze!

W piątek około godziny 21.30 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Malborku otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym  na drodze powiatowej  prowadzącej z miejscowości Kraśniewo do Cis. Natychmiast na miejsce zdarzenia przyjechali policjanci, którzy zabezpieczyli rejon wypadku, podczas gdy strażacy pomagali uwolnić się poszkodowanym z samochodu.  Mundurowi przesłuchali świadków, sporządzili oględziny, technik kryminalistyki zebrał ślady i sporządził dokumentację fotograficzną. Funkcjonariusze pracujący na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że 18-latka kierująca oplem, nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze i na łuku jezdni wpadła w poślizg, straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w przydrożne drzewo. Oprócz kierującej oplem podróżowało 4 pasażerów w wieku 17- 19 lat, 3 z nich z obrażeniami ciała zostało przewiezionych do szpitali. Policjanci przeprowadzili badanie stanu trzeźwości kierującej, które wykazało, ze była trzeźwa. Jej obrażenia wymagały przetransportowania śmigłowcem LPR-u do specjalistycznego szpitala. Mundurowi zatrzymali 18-latce prawo jazdy. Teraz śledczy na podstawie zebranej dokumentacji szczegółowo będą wyjaśniać jakie były przyczyny i okoliczności tego wypadku.

Policjanci po raz kolejny apelują do kierowców o szczególnie ostrożną jazdę. Zimowa aura powróciła na drogi malborskiego powiatu. Zwłaszcza w godzinach wieczorowo-nocnych drogi są oblodzone, co wymusza na kierowcach zachowanie szczególnej ostrożności i zmianę techniki jazdy. Przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz skupienie swojej uwagi na tym, co dzieje się na jezdni, przekłada się wprost na wzrost bezpieczeństwa wszystkich uczestników.

Źródło: KPP Malbork

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe