Zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy

  • 04.03.2021, 09:00
  • Źródło: KPP Malbork
Zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy

Podziel się:

Oceń:

We wtorek malborscy policjanci zatrzymali kierowcę mercedesa, który miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Mężczyzna został ujęty przez funkcjonariuszy Straży Zamkowej na ulicy przed wejściem do zamku. Strażnicy wyciągnęli kluczyki ze stacyjki i udaremnili pijanemu kierowcy ucieczkę do czasu przyjazdu policyjnego patrolu. Ponadto okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

2 marca br. około godziny 14.30 dyżurny malborskiej komendy został powiadomiony, że na ulicy Starościńskiej w Malborku, przed bramą zamkową, został ujęty pijany kierowca. Funkcjonariusze Straży Zamkowej w Malborku zauważyli jak kierujący mercedesem mężczyzna „kręci bączki” na zamkowym parkingu. Natychmiast udali się w jego kierunku i zatrzymali auto, które już wyjechało z parkingu na ulicę. Strażnicy zorientowali się, że kierowca jest pod wpływem alkoholu. Jeden z funkcjonariuszy natychmiast wyciągnął kluczyki ze stacyjki mercedesa i wezwali policję. Po przyjeździe na miejsce interwencji policjanci przeprowadzili badanie trzeźwości kierowcy. Badanie wykazało, że 26-letni mieszkaniec Opola miał prawie 2  promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Po sprawdzeniu 26-latka w systemach policyjnych okazało się, że nie posiada on prawa jazdy. Mężczyzna został zatrzymany, a jego auto przekazano towarzyszącej mu pasażerce.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. Mężczyzna odpowie również za jazdę bez uprawnień.

Źródło: KPP Malbork

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe