środa, 24 kwietnia 2024 16:49
Reklama

Jak żyje się w Gminie Malbork? Znamy wyniki ankiet

Czy jesteśmy zadowoleni ze standardu życia w naszej okolicy? Standard życia, jaki możemy sobie zapewnić w miejscu zamieszkania, bardzo często przekłada się na zadowolenie we wszystkich sferach naszego życia. Jeden z mieszkańców W całej Polsce ponad 7000 osób zostało oddanych badaniu ankietowemu, które miało na celu sprawdzenie tego, na jakim poziomie kształtuje się zadowolenie z warunków życia oraz tego, jakie oczekiwania mają względem rozwoju lokalnej okolicy. Postanowiliśmy sprawdzić jakie zdanie na ten temat mają mieszkańcy naszego miasta.
Jak żyje się w Gminie Malbork? Znamy wyniki ankiet

Jeden z malborżanin zapytany o to, czy jest zadowolony z życia w owym mieście odpowiedział:

-Żyje mi się tutaj naprawdę dobrze. Miasto z roku na rok staje się coraz piękniejsze, jedynym minusem jaki zauważam jest to, że przez obecnie panującą sytuację w naszym kraju nie możemy brać udziału w różnych wydarzeniach kulturowych.

 

Z lekka odmienne zdanie na ten temat miała jedna z mieszkanek naszego miasta, która zasugerowała, że w mieście dzieje się stanowczo za mało i chciałaby, aby częściej organizowane były wszelakie przedsięwzięcia.

 

Ile osób, tyle opinii. Sprawdziliśmy więc, jak poziom tego zadowolenia wypada na podstawie przebadanych osób w całej Polsce.

 

Według danych statystycznych (prezentujemy je na poniższym wykresie), większość osób na pytanie, czy są zadowoleni z tego, w jakiej gminie mieszkają odpowiedziała, że raczej tak oraz decydowanie tak. Najmniejszy odsetek stanowią osoby, którym ciężko było określić swoje zdanie na ten temat.

 

Analogicznie do powyższych odpowiedzi kształtował się odzew na pytanie: Czy chciałby się Pan(i) przeprowadzić poza gminę?

Ciekawymi i zarazem pokazującymi zaangażowanie członków swojego lokalnego społeczeństwa były odpowiedzi dotyczące zainteresowania tym, co się dzieje w zamieszkiwanych przez ankieterów gminach. Ponad 90% głosów oddanych w tym pytaniu wskazywało na to, że mieszkańcy są zaciekawieni tym tematem.

Jednym z elementów przeprowadzanej ankiety było pytanie, co zdaniem ankietowanych jest największym problemem, z którym borykają się mieszkańcy jego gminy. Do najczęściej udzielnych odpowiedzi należały m. in.:

  • Brak pracy i bezrobocie;
  • Drogi i komunikacja;
  • Bieda;
  • Brak miejsc parkingowych;
  • Władza, burmistrz;
  • Pandemia.

 

Jak można zaobserwować na podstawie odpowiedzi ankietowanych, Polacy w znacznej większości są zadowoleni z warunków życia w swojej gminie. Występują jednak aspekty w których mogłaby wystąpić poprawa, aby żyło nam się jeszcze lepiej.

 

Badanie ankietowe zostało przeprowadzonego na ogólnopolskiej próbie 7153 respondentów. Ankieta miała na celu zbadanie opinii mieszkańców na temat stopnia ich zadowolenia z warunków życia oraz oczekiwanych przez nich kierunków rozwoju. Badaniem objęci zostali Czytelnicy i Czytelniczki 58 gazet lokalnych, w tym gazet zrzeszonych w Stowarzyszeniu Gazet Lokalnych, które jest partnerem projektu "InForMe 2.0 - działania informacyjne w zakresie promocji Polityki Spójności w polskich mediach lokalnych" realizowanego we współpracy z Fundacją Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego.

 

Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej w ramach konkursu 2018CE16BAT042 "Wsparcie środków informacyjnych dotyczących polityki spójności UE. Niniejsza publikacja odzwierciedla wyłącznie stanowisko autora. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek użycie zawartych w niej informacji.


Podziel się
Oceń

SPRATAKIADIA dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Polem turniejowym będzie lotnisko 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego Data rozpoczęcia wydarzenia: 25.04.2024 09:10 – Data zakończenia wydarzenia: 25.04.2024 15:00 Sportowo – obronne przedsięwzięcie kierowane do uczniów szkół ponadpodstawowych uczestniczących w projektach edukacyjnych Ministra Obrony Narodowej. Jej celem jest popularyzacja klas wojskowych jako oferty edukacyjnej szkół, integracja młodzieży oraz kształtowanie i umacnianie wśród młodzieży obywatelskich postaw, szczególnie w sprawach dotyczących bezpieczeństwa i obronności Rzeczypospolitej Polskiej. W województwie pomorskim Spartakiada odbędzie się 25 kwietnia (czwartek) w godz. 9.00 – 15.00 w Królewie Malborskim, na lotnisku 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego. Organizatorem jest Szef Ośrodka Zamiejscowego w Gdańsku Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji we współpracy z Pomorskim Kuratorem Oświaty, Szefem Wojskowego Centrum Rekrutacji w Malborku oraz Dowódcą 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego. W wydarzeniu będzie brało udział ok. 150 osób – 17 drużyn 7 osobowych ze szkół z województwa pomorskiego wraz z instruktorami, przedstawicielami jednostek oraz osobami zaproszonymi. Zaplanowane jest 6 konkurencji: - szkolenie medyczne: wyciąganie i wynoszenie rannego z pola walki;- szkolenie fizyczne: bieg zygzakiem „koperta”;- zabawa ruchowa: przeciąganie liny;- szkolenie ogniowe: rzut granatem na odległość, w postawie stojącej;- zabawa ruchowa: rzut piłką lekarską w przód znad głowy;- szkolenie taktyczno-logistyczne: (dostarczanie amunicji). Dodatkowo na wydarzenie przewidziane są takie atrakcje jak pokazy sprzętu wojskowego 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego czy 7. Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Zwycięska drużyna uzyska możliwość udziału w Centralnym Zlocie Klas Wojskowych w Drawsku Pomorskim 2024. *RELACJA WRAZ Z GALERIĄ ZDJĘĆ WKRÓTCE NA PORTALU MALBORK1.PL I W GAZECIE MALBORSKIEJ I POWIŚLA !! SPRATAKIADIA dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Polem turniejowym będzie lotnisko 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego
zachmurzenie duże

Temperatura: 10°CMiasto: Malbork

Ciśnienie: 1007 hPa
Wiatr: 19 km/h

Reklama
test