Bankowcy dla uczniów ZSP nr 3

  • 15.02.2021, 13:00
  • Źródło: Starostwo Powiatowe Malbork
Bankowcy dla uczniów ZSP nr 3

Podziel się:

Oceń:

W ramach podpisanego przez Powiat Malborski z Warszawskim Instytutem Bankowości porozumienia „Bankowcy dla Edukacji” w minionym tygodniu 160 uczniów z sześciu klas Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 miało możliwość uczestniczyć w wykładach o tematyce: „Rynki finansowe- zaufanie w biznesie” poprzez platformę webinarową ClickMeeting.

Uczestnicy projektu dowiedzieli się jaka jest historia bankowości w Polsce, pogłębili wiedzę dotyczącą Narodowego Banku Polskiego, a także dowiedzieli się jakie instytucje czuwają nad bezpieczeństwem naszych pieniędzy znajdujących się w bankach komercyjnych. Mieli możliwość zadawania pytań prowadzącym z czego chętnie korzystali.

Spotkania zostały poprowadzone przez specjalistów z Warszawskiego Instytutu Bankowości w ramach projektu Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży BAKCYL.

Bakcyl to strategiczne, długofalowe partnerstwo firm i instytucji sektora bankowego w Polsce na rzecz podnoszenia poziomu wiedzy młodego pokolenia z zakresu praktycznych finansów. Projekt jest częścią jednego z największych niekomercyjnych programów edukacyjnych sektora finansowego w skali Europy “Bankowcy dla Edukacji”.
Źródło: Starostwo Powiatowe Malbork

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe