KAIROS – eksperckie warsztaty w Malborku

  • 12.02.2021, 11:00
  • Źródło: UM Malbork
KAIROS – eksperckie warsztaty w Malborku

Podziel się:

Oceń:

Już po raz drugi spotkali się przedstawiciele Lokalnej Grupy Urbact, aby zastanowić się, w jaki sposób efektywnie wykorzystać lokalne dziedzictwo do rozwoju gospodarczego Malborka. Spotkanie było zorganizowane w ramach projektu pn. KAIRÓS - Heritage as Urban regeneration w ramach międzynarodowego programu URBACT, którego Malbork jest partnerem.

Podczas ostatnich warsztatów podjęto się analizy powiązań dziedzictwa kulturowego z innymi dziedzinami, które leżą w gestii miasta, w tym: w ujęciu środowiskowym, gospodarczym oraz integracji społecznej. W trakcie realizacji projektu Lokalna Grupa Urbact, będzie miała za zadanie opracować kierunki do Zintegrowanego Planu Działania, czyli ramy rozwoju strategicznego w obszarze dziedzictwa kulturowego na kolejne lata.- Realizacja projektu KAIROS to pierwsze doświadczenie malborskiego samorządu w programie URBACT. Doświadczenie edukacyjne, jakie zapewnia współpraca międzynarodowa i wymiana wiedzy pomiędzy wszystkimi partnerami Kairós, zwłaszcza w kontekście tematycznych warsztatów, w tym warsztatów międzynarodowych jest bezcenna – mówi Burmistrz Miasta Malborka Marek Charzewski.

 

Źródło: UM Malbork

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe