Dodatek mieszkaniowy powiększony o dopłatę do czynszu dla NAJEMCÓW lub PODNAJEMCÓW lokali mieszkalnych

  • 01.02.2021, 11:00
  • Źródło: UM Malbork
Dodatek mieszkaniowy powiększony o dopłatę do czynszu dla NAJEMCÓW lub PODNAJEMCÓW lokali mieszkalnych

Podziel się:

Oceń:

Urząd Miasta Malborka informuje, że o dodatek mieszkaniowy powiększony o dopłatę do czynszu z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 mogą ubiegać się WYŁĄCZNIE NAJEMCY LUB PODNAJEMCY LOKALU MIESZKALNEGO, KTÓRZY UTRACILI CAŁKOWICIE LUB CZĘŚCIOWO DOCHODY W WYNIKU PANDEMII.

WARUNKI UBIEGANIA SIĘ O DOPŁATĘ DO CZYNSZU:

1. Spełnienie kryteriów przyznawania „zwykłego” dodatku mieszkaniowego – WARUNEK KONIECZNY.
2. Utrata średniego miesięcznego dochodu przypadającego na jednego członka gospodarstwa domowego uzyskanego w 2019r. o co najmniej 25% w stosunku do średniego miesięcznego dochodu przypadającego na jednego członka gospodarstwa domowego w okresie 3 miesięcy poprzedzających datę złożenia wniosku o przyznanie dodatku mieszkaniowego.
3. Nie pobieranie dodatku mieszkaniowego powiększonego o dopłatę do czynszu w okresie wcześniejszym – przed złożeniem wniosku.
4. Posiadanie przed 14 marca 2020r. statusu najemcy/podnajemcy lokalu mieszkalnego (warunek ten będzie również spełniony w przypadku, gdy lokal mieszkalny zajmowany przez najemcę/podnajemcę będzie innym lokalem mieszkalnym zajmowanym przed 14 marca 2020 r., nie musi być to ten sam lokal).

WYMAGANE DOKUMENTY:
1. Wniosek o przyznanie dodatku z adnotacją „Wniosek o dodatek mieszkaniowy powiększony o dopłatę do czynszu”.
2. Oświadczenie o średnim miesięcznym dochodzie przypadającym w 2019 r. na jednego członka gospodarstwa domowego – załącznik nr 1.
3. Oświadczenie, iż lokal mieszkalny w dniu składania wniosku lub inny lokal mieszkalny był najmowany/podnajmowany przed dniem 14 marca 2020 r. oraz oświadczenie o tym, czy przysługiwał wcześniej dodatek mieszkaniowy powiększony o dopłatę do czynszu – załącznik nr 2.
4. Dokumenty potwierdzające wysokość miesięcznego czynszu opłacanego na dzień składania wniosku oraz na dzień 14 marca 2020 r.
5. Umowa najmu/podnajmu lokalu mieszkalnego zawarta przed dniem 14 marca 2020 r. oraz aktualnie obowiązująca.

TERMINY:
1. Dodatek mieszkaniowy powiększony o dopłatę przyznaje się na wniosek złożony nie później niż w dniu 31 marca 2021 r.
2. Wniosek o przyznanie dodatku mieszkaniowego powiększonego o dopłatę do czynszu petent może złożyć tylko jeden raz.
 

 

 

Źródło: UM Malbork

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe