Policjanci prowadzą wirtualne zajęcia profilaktyczne

  • 29.01.2021, 13:00
  • Źródło: KPP Malbork
Policjanci prowadzą wirtualne zajęcia profilaktyczne

Podziel się:

Oceń:

Policjantki z malborskiej komendy spotkały się z uczniami Szkoły Podstawowej Nr 2 w Malborku. W związku z panującą sytuacją epidemiologiczną tradycyjne spotkanie zmieniło się w zdalne prowadzenie zajęć profilaktycznych. Spotkanie miało na celu zapoznanie uczniów z odpowiedzialnością za czyny karalne oraz problematyką cyberprzemocy i mowy nienawiści.

Malborskie policjantki zajmujące się profilaktyką społeczną spotykają się z dziećmi i z młodzieżą  w szkołach całego powiatu, żeby porozmawiać z nimi na temat zagrożeń, na jakie mogą być narażone w codziennym życiu i jak się przed nimi  uchronić.  W dobie panującej epidemii koronawirusa  te spotkania mają wymiar wirtualny i zajęcia profilaktyczne mundurowe przeprowadzają zdalnie. W ramach tych zajęć w środę policjantki spotkały się zdalnie z uczniami klasy 7 Szkoły Podstawowej Nr 2 w Malborku.  Spotkanie miało  na celu zwiększenie świadomości młodych ludzi w kwestii zagrożeń internetowych. Policjantki szczegółowo omówiły zachowania związane z cyberprzemocą, rozmawiały z uczestnikami na temat hejtu i mowy nienawiści. Mundurowe wskazały, jakie grożą konsekwencje za wyśmiewanie, oczernianie, poniżanie i inne naganne zachowania w internecie. Funkcjonariuszki przybliżyły młodzieży tematykę odpowiedzialności karnej osób nieletnich za popełnione czyny karalne. Uczniowie dowiedzieli się jakie kary i konsekwencje grożą za wykroczenia i przestępstwa, jeśli są popełniane przez takich młodych ludzi.
Młodzież chętnie zadawała nurtujące ich pytania, na które policjantki starały się udzielić jak najbardziej wyczerpujących temat odpowiedzi.

Źródło: KPP Malbork

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe