Dzięki zgłoszeniu na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa zabezpieczono nielegalne automaty.

  • 27.01.2021, 11:00
  • Źródło: KPP Malbork
Dzięki zgłoszeniu na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa zabezpieczono nielegalne automaty.

Podziel się:

Oceń:

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie, które wspomaga policjantów w codziennej służbie, a mieszkańcom daje możliwość łatwego przekazywania informacji. Tym razem dzięki naniesionemu zagrożeniu policjanci Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą wraz z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej z Kwidzyna przeprowadzili działania ukierunkowane na zwalczanie nielegalnego hazardu. Funkcjonariusze w jednym z malborskich lokali zabezpieczyli 5 bezprawnie wykorzystywanych do celów komercyjnych automatów o wartości 60 tys. złotych oraz tysiąc złotych gotówki uzyskanej z tego nielegalnego procederu.

Aplikacja Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa od momentu jej uruchomienia cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców powiatu malborskiego, którzy za pośrednictwem właśnie tej platformy wymiany informacji sygnalizują pojawiające się zagrożenia. Policjanci weryfikują wszystkie otrzymane sygnały, sprawdzają i kontrolują miejsca wskazane na mapie. W związku z naniesionym na mapie zagrożeniem, w ubiegły czwartek malborscy kryminalni zajmujący się przestępczością gospodarczą zaplanowali i przeprowadzili z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej w Kwidzynie działania na terenie miasta, których celem było zwalczanie przestępczości związanej z nielegalnym hazardem. Mundurowi weszli do jednego z lokali, gdzie potwierdzili zgłoszenie. Funkcjonariusze zabezpieczyli 5 działających automatów, które były nielegalne wykorzystywane do celów komercyjnych oraz pieniądze w nich zarobione w wysokości tysiąca złotych. Maszyny służące do organizowania nielegalnych gier hazardowych  o wartości około 60 tys. złotych wraz z gotówką zostały przekazane funkcjonariuszom KAS, jako dowody w prowadzonych postępowaniach. Policjanci przypominają, że zgodnie z Ustawą o Grach Hazardowych za prowadzenie bez zezwolenia gier na automatach grozi wysoka kara grzywny lub kara pozbawienia wolności do lat 3.

Źródło: KPP Malbork

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe