Spotkanie z pierwszakami w ramach projektu „Uczę się bezpieczeństwa”

  • 26.01.2021, 09:44
  • Źródło: KPP Malbork
Spotkanie z pierwszakami w ramach projektu „Uczę się bezpieczeństwa”

Podziel się:

Oceń:

W ramach V edycji Wojewódzkiego Projektu Edukacyjnego „Uczę się bezpieczeństwa” malborskie policjantki spotkały się z pierwszakami ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Malborku. Celem przedmiotowej inicjatywy jest edukacja najmłodszych w zakresie zapobiegania zagrożeniom z jakimi mogą się spotkać na obecnym etapie swojego życia. Na spotkaniu mundurowe rozmawiały z dziećmi o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz o tym jak bezpiecznie korzystać z internetu. Na zakończenie wizyty funkcjonariuszki rozdały maluchom kamizelki odblaskowe ufundowane przez partnerów programu.

Już piaty rok z kolei policjantki  z malborskiej komendy  zajmujące się profilaktyką społeczną realizują założenia Wojewódzkiego Projektu Edukacyjnego „Uczę się bezpieczeństwa”. Ze względu na panujący stan epidemii działania są bardzo utrudnione. Powrót najmłodszych uczniów po feriach zimowych do szkół pozwolił mundurowym na spotkanie z pierwszoklasistami Szkoły Podstawowej Nr 2 w Malborku.

Podczas lekcji funkcjonariuszki rozmawiały z dziećmi na temat zagrożeń na jakie mogą być narażone podczas korzystania z internetu i jak się przed nimi uchronić. Dzieci chętnie uczestniczyły w dyskusji i dzieliły się z policjantkami swoimi doświadczeniami. Na zakończenie spotkania mundurowe rozdały maluchom kamizelki odblaskowe, przypominając im o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjantki przypomniały dzieciom jak prawidłowo przechodzić  przez ulicę i jakie zachowania są niebezpieczne, a także jak ważne dla bezpieczeństwa na drodze jest noszenie odblasków, żeby być widocznym.

Źródło: KPP Malbork

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe